Reis Film Fragmanı Oyuncu Kadrosu

Blogolik Yazar tarafından 31 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır.

2016 yapımı merakla beklenen Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın hayatını konu alan film olan Reis sadece fragmanı 150 milyon izlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı oynayan Reha Beyoğlu 200 oyuncu arasından seçildi. Reis filmi dünya çapında medya devi The Times’e “Erdoğan’ın yıldızı beyazperde de yükseliyor” başlığı ile haber oldu. Film seti Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Lefkoşa kentinin 80 km. yakınlarındaki İskele sahil kasabasına inşa edildi. Bu film setinin haricinde İstanbul, Bursa, Gazimagusa ve Kırklareli’nde de set kurulup, sahne çekimleri yapıldı. Türkiye’de Reis adı alan film, dünya basınında THE CHİEF adı ile yer aldı.

Film 5 bölümden oluşuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatının 1954 ve 1999 yılları arasını beyaz perdeye taşıyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukluğundan, Kasımpaşa’dan başlayan müthiş yaşam yolculuğunun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ulaşan hikâyesi olan Reis, aynı zamanda yüksek bütçeli bir sinema yapımıdır. Film için 8 milyon dolar harcandı.

Bu müthiş film Kafkasör Film Akademisi yapımcılığında Hüdaverdi Yavuz yönetiminde izleyicisi ile buluşuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı filmde 3 oyuncu canlandırdı. Çocukluk dönemi Batuhan Işık Gürel ve Işık Yıldız adlı oyuncular tarafından canlandırılan REİS’in gençlik ve yetişkinliği için Reha Beyoğlu kamera önüne geçti.

4 sene önce yazılmıştır.
"Reis Film Fragmanı Oyuncu Kadrosu" bu yazı 31 Aralık 2016 tarihinde saat 19:28 sularında "Sinema - TV" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 113 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)