Raid Nedir

Blogolik Yazar tarafından 17 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

Raid Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bilgisayarlar da veri depolamak için hard diskler vardır. Bu hard diskler zamanla çeşitli nedenler ile bozulabilir. Herhangi bir nedenden ötürü bozulan hard disklerde ki kritik seviyedeki veri kayıplarını önlemek ya da bu kaybı minimum seviyeye indirmek amacı ile geliştirilen, diskleri ister performans ister güvenlik gibi konularda kon figüre edebilecek yapıya Raid denir.

Raid 0 neden yapılmalıdır?

Eğer sizde gerçek bir performans istiyorsanız kesinlikle raid yapısını tercih etmelisiniz. Bu yapı ile, Raid kartı üzerindeki tüm veriler disk sayısına göre bölünür ve aynı anda hepsine yazma işlemi sağlanacaktır. Bu yapacağınız uygulama ile mevcut bütün diksler rpm hızları arttığı için daha hızlı bir şekilde yazacaktır.

Raid 1 neden yapılmalıdır?

2 Adet disk ile kuruluna bu yapı ile sizlerde Raid kartına gelen bütün verilerin bir diske yetmeyeceği ve aynı anda 2 diske birden kayıt yapacağını iyi bilmelisiniz. Bu yöntem sayesinde verilerde meydana gelebilecek bir sorun olduğunda disklerin biri zarar göreceğinden diğer disk sayesinde verilere ulaşabilirsiniz.

4 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar: ,
"Raid Nedir" bu yazı 17 Haziran 2016 tarihinde saat 23:29 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 48 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)