Raid Kurulumu Nasıl Yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 16 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

 

Peki, Raid Kurulumu Nasıl Yapılır? Raid için en başta iki tane diske ihtiyaç vardır. İhtiyaç dâhilinde bu sayı artabilir. İki adet diski yani sürücüyü Anakartın SATA yuvalarına bağlıyoruz. Daha sonra sistemi açarak anakartın Bios’ una giriyorsunuz. Sonra önünüze çıkan alt menüden, Integrated Peripherals’ e tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza Sata Mode’ u çıkar. Buradan sonra gelen alt menüden RAID’ i seçip ayarlarınızı kaydedin. Kaydettikten sonra Bios’ tan çıkış yapın.

Sistem açıldığında sürücülerin Raıd modunu görmelerini sağlamak için Bios’ ta gereken ayarlamayı yapın. Raıd yapılandırmasının nasıl olması gerektiğinin kararını verin. Intel ana kartlarında sistem açılırken CTRL + I tuşlarını beraber kullanarak Raıd menüsüne giriş yapabilirsiniz. Eğer ana kartınız AMD ise CTRL + F tuşları beraber kullanarak Raıd menüsüne giriş yapılır. Arayüzün tasarımı basittir. Raid yapılandırmasını yapıyorsunuz. Önce sürücüye name kısmından isim verin. Daha sonra Raıd leveli seçin. Strip size’ den parça boyutu ayrımını yapın. Kapasiteden toplam sığanın ne kadar olduğu ayarını yapın. En sonda da Create Volüme’ i seçip ayarları kaydedin. Bunları yaptıktan sonra Raid kurulumunuz gerçekleşmiş olur.

4 sene önce yazılmıştır.
"Raid Kurulumu Nasıl Yapılır?" bu yazı 16 Haziran 2016 tarihinde saat 13:12 sularında "Wordpress" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 134 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)