PUBG’i Yasaklayan Ülkeler Arasına Ürdün de Katıldı

Blogolik Yazar tarafından 12 Temmuz 2019 tarihinde yazılmıştır.

PUBG hali hazırda dünyanın en popüler oyunlarından biri. Oyuncular iştahla oynuyor ancak oyun pek çok ülkede yasaklanmaya da devam ediyor.

Ürdün Telekomünikasyon Düzenleme Komisyonu müdürü Mohammad AlWathiq Shaqrah PUBG’nin ülke genelinde yasaklandığını belirtmiş. Haberin detaylarına göz attığımızda PUBG’ye ek olarak Fortnite’ın da dahil olduğu 6 farklı oyunun da ülke genelinde yasaklanacağı ifade ediliyor. Mohammad AlWathiq Shaqrah, Roya News’e verdiği demeçte “Fortnite’ın yasaklanması beklenen oyunlardan biri olduğunu” ifade etmiş.

4 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe giren PUBG yasağının nedeni diğer ülkelerde de olduğu gibi oyuncuları şiddete yönelttiği gerekçesiymiş. Buna ek olarak oyunun Ürdün’de oyuncular üzerinde bağımlılık yarattığı ve sosyal anlamda şiddetli içerikler bulundurduğu ifade ediliyor.

Fortnite dahil olmak üzere 6 farklı oyunun da yasaklanacağı ifade edilirken diğer oyunların isimleri henüz bilinmiyor. İlerleyen süreçte yasaklanan oyunlara yenileri de eklenebilir.

11 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"PUBG’i Yasaklayan Ülkeler Arasına Ürdün de Katıldı" bu yazı 12 Temmuz 2019 tarihinde saat 22:30 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 5 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)