PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Rehberi

Blogolik Yazar tarafından 29 Eylül 2016 tarihinde yazılmıştır.

PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Rehberi

Son zamanlarda oyuncuların Playstation oyunlarını bilgisayarda oynama isteklerine karşılık Sony PS4’lere getirdiği güncellemeyle oyunların bilgisayarda da oynanabilmesine olanak sağladı. PS4 oyunlarını bilgisayarda oynamak için yapılması gerekenler ise öncelikle bilgisayar ve Playstation özelliklerinin gerektiği koşullarda olması gerekmektedir. Bilgisayarda Windows 8.1 veya 10 olması ve i5 işlemci olması gerekmektedir. Playstation’da ise 3.50 güncellemesinin yapılmış olması gerekmektedir. Ayrıca bir tanede Dualshock 4 kontrolörü olması gerekmektedir. Bu gereksinimler tamam ise yapılması gereken şey ilk olarak Sony’nin bu iş için çıkarttığı PS4 Remote Play uygulaması indirilmelidir.

Daha sonra PS’nin ayarlarından hesap ayarları sekmesine geçilmeli ve Birincil PS4’ü ayarla seçeneğinden Remote Kontrol uygulaması aktifleştirilmelidir. Daha sonra Dualshock kontrolörünü bilgisayar tanıtılmalı ve bağlanmalıdır. Böylece bağlantı işlemi tamamlanmış olacak ve sistem bilgisayarda görüntülenebilecektir. En iyi bağlantı için önerilen kablolu internet bağlantısıdır. Eğer yoksa modem Playstation’a yakın tutulması önerilmektedir. Bu işlemden sonra bağlantı kurulmuş ve oyun oynanabilir hale gelmiştir. İstenilirse Remote Play uygulamasından oyunun çözünürlüğü değiştirilebilmektedir. Bağlantı zayıf ise düşük çözünürlükte oynanması önerilmektedir.

3 sene önce yazılmıştır.
"PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Rehberi" bu yazı 29 Eylül 2016 tarihinde saat 12:25 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 85 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)