PowerPoint Kullanarak Bir Resmin Arka Planı Nasıl Kaldırılır?

Blogolik Yazar tarafından 13 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır.

PowerPoint Kullanarak Bir Resmin Arka Planı Nasıl Kaldırılır?

Microsoft PowerPoint Microsoft firması tarafından hazırlanan ve paket program olarak Office programları içinde sunulan bir programdır. Microsoft Office paketi içinde Word, Excel, PowerPoint ve Outlook bulunmaktadır. PowerPoint kullanarak yapacağınız sunuları kolaylıkla hazırlayıp düzenleyebilirsiniz. Programın içinde bulunan yazı, resim, grafik ve animasyonlar sayesinde sununuza istediğiniz ekleyip dilediğiniz gibi düzenleme yapmanız mümkün oluyor. Ancak kimi zaman kullanacağınız resimlerde değişiklik yapmak ve kendi isteğinize göre düzenlemek isteyebilirsiniz. Peki, PowerPoint kullanarak bir resmin arka planı nasıl kaldırılır? Bu değişikliği nasıl yapacağınız hakkında bilgiler ise şöyle.

İlk olarak istediğiniz düzenlemeyi yapabilmek ve rahat bir şekilde çalışabilmek için boş bir Microsoft PowerPoint sayfası açmalısınız. Yukarıda bulunan çubuk üzerinde bazı butonlar bulunmaktadır. Buradaki butonları kullanarak istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Bunlar arasından ‘ekle’ seçeneğini tıklayarak arka planını düzenlemek istediğiniz resmi boş sayfaya eklemelisiniz. Resim yüklendikten sonra çıkan biçim ayarlarını kullanarak işlem yapabilirsiniz. Ancak eğer biçim ayarları otomatik olarak çıkmadıysa manüel olarak ayarlayabilir ve yukarıda en sağda bulunan biçim sekmesine tıklamalısınız. Biçim kısmında çıkan birkaç seçenek arasından en solda bulunan ‘arka planı kaldır’ butonuna tıklayarak arka planı kaldırabilirsiniz. Arka planı kaldır seçeneğini tıkladıktan sonra karşınıza çıkan çerçeveyi istediğiniz gibi yöneterek hangi kısımlarda değişiklik yapmak istiyorsanız ona göre düzenleyebilirsiniz. Yaptığınız değişikliği kaydetmek için üstte çubukta sol tarafta bulunan kaydetme seçeneklerini kullanarak kaydedebilirsiniz.

4 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"PowerPoint Kullanarak Bir Resmin Arka Planı Nasıl Kaldırılır?" bu yazı 13 Ekim 2016 tarihinde saat 00:21 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 87 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 1 Yorum Yazılmıştır
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. Ferit dedi ki:

   teşekkürler işime yarayan bir bilgi oldu.

  Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)