Powerbank Nedir?

Blogolik Yazar tarafından 28 Nisan 2017 tarihinde yazılmıştır.

Powerbank Nedir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte günlük yaşamda akıllı cihazların kullanımı artmıştır. Kullanımı artan bu cihazlar hayatımızın vazgeçilmezleri arasındaki yerini hızla almıştır. Fakat uzun süre kullanılmasından dolayı bu cihazların(Akıllı telefon, mp3 Çalar, tablet vb.) pil ömürleri azalmakta, sürekli güç kaynaklarında pili yenilemek gerekmektedir.

Vakitlerinin büyük bir bölümünü güç kaynaklarına yakın olarak geçirmeyen insanlar alternatif güç kaynaklarına yönelmektedirler. Akıllı cihazlarının pil durumunu günün her anında yeterli seviyede turmak adına yönelinen alternatif güç kaynakları içerisinde ön plana çıkan araçların başında Powerbank gelmektedir. Peki, Powerbank Nedir?

Powerbank; cep telefonundan fotoğraf makinasına, mp3 çalardan tablete kadar birçok cihazın şarj edilmesini sağlayan, küçük boyutları sayesinde her an kullanıcıların yanında olabilen bir güç kaynağıdır. 6000 Mah, 6200  Mah, 10200 Mah (Mah:enerji ölçüsü birimi) gibi seçenekleri bulunan Powerbank sayesinde cihazlarınızı birden çok kez sarj edebilme imkanına sahip olunabilinmektedir.

Peki, Powerbank alınırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Powerbank alınırken Mah değerine dikkat edilmelidir. Çünkü Mah değeri arttıkça pil ömrü artmktadır. Fakat Mah değeri arttıkça boyutları da artabilmektedir. Bu nedenle Powerbank seçimi yapılırken günlük hayattaki kullanım sıklığı dikkate alınmalıdır. Bu sayede size en uygun ölçekteki Powerbank’ı seçme şansınız artacaktır.  Bunun yanısıra Powerbank seçimi esnasında dikkat edilmesi gereken diğer hususlar ise Poverbank’ın kısa devre koruması, yüksek şarz koruması,sıcaklık koruması,alev korumasına sahip olup olmadığını kontrol edilmesidir. Son olarak Powerbank’ın UL sertifikasına sahip olup olmadığının kontrolü de son derece önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

Alternatif güç kaynağına ihtiyaç duyan herkesin rahatlıkla kullanabileceği Powerbak insanlara cihazlarını özgürce kullanma imkanı sağlamaktadır. Belirli kriterlere göre seçilen güç kaynağı ile birlikte cihazların kapanma korkusu ve işlemlerin yarıda kalma riski ortadan kalkmakta, kullanıcılar zaman ve güç tasarrufu sağlamaktadır.

2 sene önce yazılmıştır.
"Powerbank Nedir?" bu yazı 28 Nisan 2017 tarihinde saat 21:53 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 37 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)