PokeStops Nedir?

Blogolik Yazar tarafından 11 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır.

PokeStops Nedir?

Ülkemizde de çılgınlar gibi oynanmaya başlayan Pokemon Go oyunu, özellikle genç yaştaki kişilerin yoğun bir şekilde ilgisini görmektedir. Dünya üzerinde milyonlarca kişinin takip ettiği ve kendini kaptırarak oynadığı Pokemon Go oyunu sayesinde çok sayıda kişi caddelerde gezerek Pokemon avlamaya çalışıyor. Oyunun piyasaya çıkmasıyla birlikte oyunla ilgili birçok tartışma da ortaya atılmıştır. Pokemon Go oyunu ile ilgili olarak sürekli konuşulan ve halkın ikiye ayrılmasına neden olan konulardan bir tanesi de PokeStops konusudur. Peki, PokeStops nedir?

PokeStops, Pokemon Go oyunu içerisinde özel olarak belirlenmiş olan yerlerdir. Oyuncular bu alanlara giderek yakaladıkları Pokemonların özelliklerini arttırabiliyorlar. Bu konuda her ülke için belirlenen farklı mekânlar bulunuyor. Ülkemizde ise Pokemonların geliştirilmesi için gerekli olan PokeStops mekânları camiler olarak belirlenmiştir. Bu nedenle sokaklarda sürekli olarak Pokemon arayan oyun severler, yakaladıkları Pokemonların geliştirilmesi için kendilerine yakın olan camilerden bir tanesine gidiyor ve Pokemonlarının özelliklerini arttırıyorlar.

Bu özellikten yararlanmak için oyun içerisindeki harita işaretlenmiş olan mavi haritalara gidilmesi gerekiyor. Bu simgelere yaklaşınca ise mavi olan işaretler halka şeklini alıyor. Sonrasında ise halkaların içerisinde yer alan resimlere dokunulması gerekiyor. Böylelikle oyun içerisindeki PokeStops özelliklerinden yararlanılmış oluyor. İşlem gerçekleştiğinde ise ilgili yerde Pokemon özellik artırımı yapılığı için halka şeklinde olan işaret mor bir renk alıyor. Oyunun kuralları gereğince Pokemon Go oyuncularının beşinci seviyeye gelene kadar en fazla üç kez PokeStops mekânlarını kullanabilme hakkı bulunuyor.

4 sene önce yazılmıştır.
"PokeStops Nedir?" bu yazı 11 Ağustos 2016 tarihinde saat 23:18 sularında "Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 43 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)