Pokemon Go’nun Oyun Kuralları

Blogolik Yazar tarafından 13 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır.

Pokemon Go’nun Oyun Kuralları

Pokemon Go oldukça basit bir oyundur. “Pokemon Go nasıl oynanır?” dendiği zaman ilk olarak karakter oluşturmanız gerekmektedir. Karakterinizin, cinsiyetini, kıyafet, ten rengi, saç rengi ve ayakkabıları gibi dış görünüşünü belirledikten sonra oyuna başlayabilirsiniz. Bulunduğunuz yerden oyuna başladıktan sonra, sürekli olarak hareket etmeniz gerekir. Etrafınızda ki parklar da, AVM’ler de ya da müze gibi yerlerde daha fazla Pokemon bulabilirsiniz. Pokemonları yakalamak için Poke topları bulunmaktadır. Pokemon’un üzerine Poke topu fırlatarak Pokemon yakalanır.

Bu durum size XP kazandıracak ve level atlamanızı sağlayacaktır. Öncede yakaladığınız bir Pokemon’u yakalamak daha az XP kazandırır. Aynı zamanda Poke topunu falso vererek fırlatmak daha fazla puan kazandırır. Poke topları sınırlıdır. Bu yüzden dikkatli harcamalısınız. Poke topları bittiğinde, mavi işaretli yerler size hediye verir. Buradan Poke topu kazanabilirsiniz. Aynı zamanda bu bölgeler, Poke topu harcamadan size yumurta vererek, Pokemon kazanmanıza yardımcı olur. Yumurta kazandığınız zaman, kuluçka makinasına koymanız gerekir.

Belli bir zaman geldikten sonra yumurtalar çatlar ve yeni bir Pokemon kazanmış olursunuz. Savaşmanız için, 5. seviyeye geçmeniz gerekir. Savaş sırasında yorulan ve yıpranan Pokemonlarınız olacaktır. Onlar için iyileştirici itemler bulunmaktadır. Onları kullanabilirsiniz. Ancak bu araçlar sınırlı sayıdadır. Gücünüzü geliştirecek ve size yardımcı olacak araçları kullanabilirsiniz. Sayısız Pokemon bulunmaktadır. Yakalaması oldukça basit olsa da bir süre sonra ayrılmak zorunda kalabilirsiniz.

4 sene önce yazılmıştır.
"Pokemon Go’nun Oyun Kuralları" bu yazı 13 Ağustos 2016 tarihinde saat 15:32 sularında "Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 103 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)