Pokemon GO Zenfone’larda Çalışmayacak

Blogolik Yazar tarafından 29 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır.

Pokemon GO Zenfone’larda Çalışmayacak

Mobil platform için tasarlanmış ve en hızlı popülerliği artan oyun olarak ün salan Pokemon GO oyunu, Asus Zenfone serilerinin bazı modellerinde çalışmıyordu. Bu durumun tek sebebi ise belirtilen Asus Zenfone serilerinde kullanılan Intel Atom işlemcilerin kullanılmasıydı. Oyunu tasarlayan firma Intel Atom işlemcilerle uyumlu olarak piyasaya sürmediğinden Zenfone modellerinde oyunlar çalışmıyordu. Asus firmasının kendi forum sayfalarında birçok kullanıcı tarafından açılan konularda bu durum hakkında çokça şikâyet dile getirildi.

ASUS Zenfone 2, ASUS Zenfone 5 ve ASUS Zenfone 6 modellerini kullanan kullanıcıların şikâyetleri üzerine Change.Org sitesinde birde imza kampanyası başlatılmış durumda. Sonuç olarak; yüzbinlerce kullanıcının mağdur olduğu ve Pokemon Go oyununun zevkini tadamadığı birçok kullanıcı mevcut. Intel işlemci kullanan cihazlara Pokemon Go oyununun uyumlu hale getirilmesi ayrı bir çaba gerektirdiğinden olsa gerek, oyunun geliştiricisi tarafından henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Kısa bir süre önce firma tarafından resmi bir açıklama gelmemesine rağmen birçok kullanıcı, Pokemon Go oyununun 0.29.2 sürümünün Intel işlemcilerle uyumlu hale getirildiğini belirtti. Ayrıca yeni güncelleme ile Android 7,0 (Nougat) işletim sistemi ile de uyumlu hale getirildiği belirtiliyor. Ancak bu sürüm hakkında resmi bir açıklama olmadığı için harici bir bağlantıdan APK dosyasını indirerek mobil cihazınıza yüklemeniz gerekiyor. Pokemon GO 0.29.2: http://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/pokemon-go-0-29-2-release/pokemon-go-0-29-2-android-apk-download/download/ (APKMirror)

Not: Lütfen ilgili APK dosyasını mobil cihazınıza yüklemeden önce APK dosya yüklemesi hakkında detaylı bilgi edinin.

4 sene önce yazılmıştır.
"Pokemon GO Zenfone’larda Çalışmayacak" bu yazı 29 Ağustos 2016 tarihinde saat 12:57 sularında "Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 30 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)