Pokemon Go Türkiye’de Yasak Mı?

Blogolik Yazar tarafından 28 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Pokemon Go Türkiye’de Yasak Mı?

Günümüz internet kullanıcılarının ilgisini daha çok çeken oyunlar her zaman ara yüz ve içerik olarak daha gerçekçi olan oyunlardır. Sanal gerçeklik düzeyi yüksek olan oyunlar, kullanıcılar tarafından daha yoğun olarak kullanılan oyunlar olmaktadır. Pokemon Go’da bu özelliği bakımından ilk çıktığı günden itibaren, hızlı bir ilerleme göstermiştir. Pokemon karakterlerinin birebir olarak sanal gerçeklik üzerine aktarılmasıyla oluşturulan oyun, Türkiye’de resmi olarak çıkış yapmamasına rağmen çok hızlı yaygınlaşmıştır.

 

Pokemon Go şuan için Türkiye dâhil olmak üzere, birçok ülkeye resmi olarak gelmemiştir. Pokemon Go Türkiye’de yasak mı dediğimiz zaman, oyunun oynanması için şuan için bir yasaktan söz edilemez. Oyun resmi olarak çıkışını tamamlamasa bile, kullanıcılar tarafından oynanmaktadır. Android ve İOS tabanlı cihazlara gelen oyun, yapılan bazı ufak değişiklikler ile birlikte çalışabilmektedir. Android cihazlarda APK dosyasının kurulumu ile İOS cihazlarda ise oyunun çalıştığı ülkelerden birinin formatına geçilmesi ile birlikte, oyun çalışabilmektedir.

 

Oyunun bu denli çıkış yapmamasının esas nedeni sanal gerçekliğinin yanı sıra, Pokemon çizgi filminin tüm dünyada bilinmesi ve çok sevilmesidir. Bir zamanların en efsane çizgi filmlerinden olan Pokemon’un sanal gerçeklik üzerine aktarılması, dolayısıyla bütün insanların da ilgi ve dikkatini çekmiştir. Her insanda bağımlılık yaratır ya da yaratmaz bilinmez ama şuan için herkes en az bir kere de olsa oyunu indirip, denemek istemektedir. Bu sayede oyun da hızlı bir gelişme kat etmeyi başarmaktadır.

3 sene önce yazılmıştır.
"Pokemon Go Türkiye’de Yasak Mı?" bu yazı 28 Temmuz 2016 tarihinde saat 00:44 sularında "Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 91 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)