Pokemon Go Türkiye’de Var Mı?

Blogolik Yazar tarafından 30 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır.

Pokemon Go Türkiye’de Var Mı?

Milyonlarca kişinin piyasaya çıktığı andan itibaren merakla indirdiği ve oynamaya başladığı Pokemon Go oyunu, ülkemizde de aktif olarak milyonlarca kişi tarafından oynanmaktadır. Ancak oyunla ilgili yaşanan bazı sıkıntılar bulunuyor. Bu sıkıntılardan bir tanesi de Pokemon Go oyununun aktif olarak ülkemizde oynanamıyor olmasıdır. Oyunun yapımcılarından olan Nintendo firması şimdilik sadece oyunun Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya’da yasal olarak oynanmasına izin veriyor. Firmanın yaptığı açıklamalarda oyun ile ilgili büyük bir çalışma içerisinde olunduğu ve kısa sürede tüm dünyada sorunsuz bir şekilde oyunun oynanabileceği belirtiliyor. Bu nedenle şu an için Pokemon Go Türkiye’de var mı sorusunun cevabına yasal olarak hayır cevabını verebiliriz.

Pokemon Go oyunu yukarıda bahsettiğimiz gibi yasal olarak ülkemizdeki Google hesapları ile oynanmıyor ancak bu konuda Pokemon severler farklı yöntemlerden yararlanarak telefonlarına Pokemon oyununun apk dosyasını indirebiliyor ve oyunu cihazlarına kurabiliyorlar. Normal şartlarda ülkemizdeki Google hesaplarını kullanarak oyuna erişim sağlamak mümkün bulunmuyor.

Fakat Pokemon Go oyununu oynamak isteyenler oyunun resmi olarak oynanmasında bir sorun bulunmayan ülkeler üzerinden Google hesapları açarak oyunların apk dosyalarını indiriyorlar. Bu konuda bazı güvenlik açıklarının olmasına rağmen milyonlarca kişi güvenlik açıklarına aldırış etmeden oyunu indirmek ve cihazlarına kurmaktadır. Fakat bu sorunların kısa süre sonra çözüleceğini ve ülkemizde Pokemon Go oyununun rahatlıkla oynanabileceğini şimdiden söyleyebiliriz.

4 sene önce yazılmıştır.
"Pokemon Go Türkiye’de Var Mı?" bu yazı 30 Ağustos 2016 tarihinde saat 15:46 sularında "Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 38 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)