Pokemon GO Türkçe Oynanabilir Mi?

Blogolik Yazar tarafından 21 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır.

Pokemon GO Türkçe Oynanabilir Mi?

Son günlerde oyun sektörünün gündemine bomba gibi düşen Pokemon GO Nintendo tarafından geçtiğimiz Eylül ayında duyurulmuştu. Çizgi dizi / animenin yaratıcısı Satoshi Tajiri, çizgi diziyi böcek toplama hobisi sayesinde yarattı. Nintendo oyuncuların interaktif bir şekilde oynadığı Pokemon Go’yu Yeni Zelanda ve Avustralya’da 2 hafta önce yayınladı. Oyun, bir jenerasyonun büyüdüğü çizgi dizi Pokemon’dan esinlenilince büyük talep gördü.

Kısa sürede tüm dünyada oynanmaya başladı. Talebin büyük olması neticesinde oyun geliştiricileri bir çok ülkede server açtı. Bu ülkeler; İtalya, İngiltere, Amerika, Fransa, İspanya, Portekiz gibi ülkeler oldu. Oyun ülkemizde gelecek yakın zamanda yayınlanacak. Oyunu yayınlandığı ülkelerin dilleriyle oynayabiliyorsunuz.

Pokemon Go Türkçe Dil Paketi Var Mı?

Oyun ülkemizde henüz yayınlanmadı. Dolasıyla Türkçe dil desteği bulunmuyor. Yakın gelecekte dünyada talep gören yerlerde oyun Android telefonlar için Google Play Store ve Apple cihazlar için App Store’den yayınlanacak. O zamana dek oyunu Türkçe dil desteğiyle oynayamayacağız. Ancak, yayınlandıktan sonra mutlaka dil desteği olacak gibi gözüküyor.

Oyunun Türkçeleştirmesi bazı oyun severler tarafından yapılıp, internette apk olarak yayınlanıyor; fakat apk dosyaları çoğu zaman virüs de içerebiliyor. Oyunun gördüğü talep karşısında içine yerleştirilecek kötü amaçlı kodlarla oyun telefonunuza zarar verebilir, kişisel bilgilerin bir başkasının eline geçmesine neden olabilir. Güvenilir apk dosyalarının yayınlandığı sitelerde şu an için oyunun Türkçe dil paketi bulunmuyor.

4 sene önce yazılmıştır.
"Pokemon GO Türkçe Oynanabilir Mi?" bu yazı 21 Ekim 2016 tarihinde saat 23:26 sularında "Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 77 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)