Pokemon Go Oyun Konsolu Var mı?

Blogolik Yazar tarafından 26 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır.

Geç kalma, sen de yakala

Dünyayı etkisi altına almış çılgın oyun Pokemon Go Türkiye’de resmi olarak yayınlanmamış olsa da tutkunları oynamanın bir yolunu buluyor. Online olarak oynansa da kullanıcıların sokakları adım adım dolaşmaları gerekiyor. Bir zamanların sevilen Japon çizgi filmi mobil cihazlarda oynanabilecek bir oyun haline geldikten sonra hızla yaygınlaşmıştı. Oyunun Türk hayranları kullandıkları akıllı telefonlarda bazı değişiklikler yaparak resmi olmayan yollardan ve ücretsiz olarak bu oyunu indirip oynayabiliyor. Henüz indirmemiş olan ama merak edenler bu oyun nasıl oynanmakta, Pokemon Go Oyun Konsolu Var mı? Gibi sorularla baş başalar.

Android ve IOS oyun konsolları ile mobil oynanabilen oyun bir anlamda sosyalleşmeyi destekler gibi görünüyor. Avusturya, Kuzey Amerika ve Yeni Zelanda olmak üzere üç ülkede resmi olarak oynanan bu oyunun Türkiye’de ne zaman resmiyet kazanacağı konusunda henüz bir bilgi yok. Buna rağmen Apple cihazları olanlar telefonlarının ID’si ile ilgili özel bir ayar yaparak resmi olarak oyunların yayınlandığı ülkelerin kodunu kullanması yöntemiyle oyunu App Store aracılığıyla indirip kullanabilmekte.

Ücret ödenmeden indirilerek oynanıyor da 1000 Dolara varan ücretlerle satılan Pokemon Go hesapları da olduğu biliniyor. Hesap ne kadar gelişmişse, Pokemon sayısı ne kadar çoksa ve seviye ne kadar yukarıdaysa ücretin de o kadar arttığı gözleniyor. Basit bir oyunu bu denli karmaşık hale getiren oyun tutkunlarının bazıları para karşılığında Pokemon da yakalayabiliyor.

3 sene önce yazılmıştır.
"Pokemon Go Oyun Konsolu Var mı?" bu yazı 26 Ağustos 2016 tarihinde saat 01:22 sularında "Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 62 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)