Pokemon Go Oynarken Şarjın Çok Gitmesi

Blogolik Yazar tarafından 17 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır.

Pokemon Go Oynarken Şarjın Çok Gitmesi

Nintendo tarafından hazırlanan Pokemon Go oyunu sayesinde dünyadaki milyonlarca kişi her gün oyunu oynamaktadır. Oyun resmi olarak dünya üzerinde sadece dört ülkede oynanıyor ancak Pokemon Go oyunu oynamak için ısrarcı olan kişiler kısa sürede oyunu oynamak için farklı bir çözüm üretmişlerdir. Buna göre oyunu yasal olan ülkelerdeki hesaplar üzerinden indiren herkes sorunsuz bir şekilde oyunu oynayabilir duruma geldi.

Oyunun güvenlik açığının olduğu herkes tarafından biliniyor ama yine de oyuncular bu konuya çok önem vermiyor ve oyunu oynamaya devam ediyor. Oyuncular Pokemon Go oyununda sokakları gezerek Pokemonları yakalamaya çalışıyorlar. Pokemon Go oyuncuları Pokemon Go oynarken şarjın çok gitmesi konusundan oldukça şikâyetçiler. Çünkü oyun diğer mobil oyunlarda farklı olarak hem mobil cihazların konum bilgilerini kullanılıyor, hem de cihazların kameralarını kullanıyor. Bu iki özellik ise mobil cihazların şarjlarının çok kısa sürede bitmesine neden oluyor.

Oyuncular mecburen belirli bir süre cihazlarının bataryalarının dolmasını bekliyor ve yeniden Pokemon avına çıkıyor. Pokemon Go oyuncuları şarjlarının daha uzun süre gitmesi için bazı ayarlamalar yapabilirler. Örneğin telefonların AR modlarını devre dışı yapmak ve ekran parlaklık ayarlarını düşürmek telefonların daha uzun süre şarjda olmasını sağlayan önemli ayarlamalardır. Bunun dışında oyun severlerin yanlarında ikinci bir batarya taşımaları ya da portatif şarj cihazları taşımaları da oyundan kopmamayı sağlayan etkenlerdendir.

4 sene önce yazılmıştır.
"Pokemon Go Oynarken Şarjın Çok Gitmesi" bu yazı 17 Ağustos 2016 tarihinde saat 22:23 sularında "Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 40 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)