Pokemon Go Nedir?

Blogolik Yazar tarafından 1 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır.

Pokemon Go Nedir?

Son günlerde tüm ülke gündeminde ve sosyal medyada büyük ses getiren Pokemon Go oyunu, ardındaki kitleleri gittikçe çoğaltmaya devam ediyor. Özellikle ilginç içerikleri ile büyük bir çıkış yakalayan Pokemon Go nedir diye baktığımız zaman, oyunun eski bir sevilen çizgi film olan Pokemon’un sanal gerçekliğe aktarılmış şeklidir. Pokemon’da ki sevilen karakterler bu oyunla birlikte sanal gerçeklik üzerine aktarılmıştır.

Oyunu indirip oynamaya başladıktan sonra, oyun sizlerin konum bilgilerini kullanarak yakınınızdaki Pokemon’ları göstermektedir. Kendinize bir karakter oluşturarak, Pokemon avlamaya başlıyorsunuz. Konum özellikleriyle karşınıza en yakınınızda bulunan Pokemon’lar çıkmaktadır. Bu Pokemon’ları biriktirerek kendinize bir koleksiyon oluşturuyorsunuz. Bu koleksiyon sayesinde, diğer yarışmacıların Pokemon’ları ile yarışabileceğiniz gibi, koleksiyondaki Pokemon’ları takas da yapabilirsiniz. Bu Pokemon’ları koleksiyon yapabilmek için Poke Top’lar ihtiyacınız olmaktadır. Oyun bir yerden sonra sizlerden bu Poke Top’ları almak için ücret talep etmektedir. Aksi takdirde Pokemon’ları koleksiyon yapamamaktasınız.

Pokemon Go oyununu oynayabilmek için cihazınızda bazı ayarları yapmanız gerekmektedir. Çünkü Pokemon Go oyunu şuan için ülkemizde resmi olarak bulunmamaktadır. Yani Google Play ve App Store gibi uygulamalara direkt olarak Pokemon Go yazdığınız zaman oyun çıkmamaktadır. Android cihazlarda APK dosyasının kurulumu ile İOS cihazlarda ise bazı ayarların değiştirilmesi ile oyunu oynayabilmektesiniz. Oyun şuan için resmi olarak Yeni Zelanda, Avustralya ve Kuzey Amerika bölgelerinde bulunmaktadır. İOS cihazınızı Yeni Zelanda formatına geçirerek bu oyunu oynama imkânınız bulunmaktadır.

4 sene önce yazılmıştır.
"Pokemon Go Nedir?" bu yazı 1 Ağustos 2016 tarihinde saat 22:25 sularında "Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 40 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)