Pokemon Go İçin Batarya İpuçları

Blogolik Yazar tarafından 13 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır.

Pokemon Go İçin Batarya İpuçları

Pokemon Go oyunu çıktığından bu yana tüm dünyayı bağımlısı yapan ve gününün çoğu zaman dilimini bu oyun ile geçiren oyuncuların telefonlarının bataryasını da çabuk tüketmektedir. Pokemon Go oyununun çabuk batarya bitirmesi ise bu oyunun diğer mobil oyunlardan farklı tasarlanarak lokasyon bazlı bir yapıma tabii olmasıdır. Lokasyon bazlı uygulama kişinin bulunduğu konumu teyit eder ve sosyal ağlar üzerinden işleme koyulur. Hal bunu gösterince de oyuncular bataryanın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacak ipuçları aramaktadırlar.

Pokemon Go için batarya ipuçları ise şöyledir:

  • Ekran parlaklığını mümkün olduğu kadar düşürmek iyi bir başlangıç olacaktır.
  • Oyunun batarya tasarruf modu vardır. Bu mod aktif hale getirilmelidir. Telefonun üstü yere döndürüldüğü anda bu uygulamayı telefon algılayıp direk ekranı karartarak bataryanın çabuk tükenmesini önlemektedir. Modu aktif etme işlemi şöyledir: Poke topuna tıklanır, ayarlar bölümü seçilir ve Baterry Saver özelliğini açarak modu aktif etmiş olmaktasınız.
  • Pokemon’un yakalandığı ekran da sağ üstte bir AR spesiyalitesi mevcuttur. Bu özelliğin kapatılması gerekir.
  • Bir Powerbank satın alabilirsiniz. Powerbank daha çok uzun bir zaman Pokemon Go oynamak isteyenler için telefonun bataryasının bitmemesine katkı da bulunmaktadır.

Ancak yine de unutulmamalıdır ki bu uygulamalar sadece biraz daha uzun bir süre bataryanın dayanması adına yapılmaktadır. Sonuç olarak yine de bir yerde o bataryanın bitmesi mümkündür.

4 sene önce yazılmıştır.
"Pokemon Go İçin Batarya İpuçları" bu yazı 13 Ağustos 2016 tarihinde saat 15:24 sularında "Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 50 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)