Pokemon Go Hangi Ülkeleri Kapsıyor?

Blogolik Yazar tarafından 3 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır.

Pokemon Go Hangi Ülkeleri Kapsıyor?

İlk çıktığı günden bu yana kitleleri peşine takmayı başaran Pokemon Go oyunu, kullanıcıları tarafından fazlasıyla beğenilmektedir. Eski bir çizgi film olan Pokemon ve bu çizgi filmdeki karakterlerin birebir olarak sanal gerçekliğe aktarılması ile bu tarz bir oyun üretilmiş ve büyük bir çıkış yakalamıştır. Baktığımız zaman Türkiye genelinde de bu oyunun çok hızlı yayıldığını görebiliriz. Özellikle internet ortamında Pokemon Go oyunu hakkında birçok haberler yer almaktadır. İnsanlar sosyal medya hesapları aracılığı ile oyuna olan beğenilerini de dile getirmektedirler.

Bunların yanı sıra Pokemon Go oyunu Türkiye’de dâhil olmak üzere birçok ülkede resmi olarak çıkışını gerçekleştirmemiştir. Resmi olarak tanınmayan ülkelerde oyunu indirebilmek ve oynayabilmek için bazı ufak ayarlar yapmak gerekmektedir. Pokemon Go hangi ülkeleri kapsıyor diye baktığımız zaman, resmi olarak şuan için sadece Yeni Zelanda, Avustralya ve Kuzey Amerika’yı görmekteyiz. Bu ülkeler haricinde kalan yerlerde, Pokemon Go oyunu, Google Play Market ve App Store’da hiçbir şekilde görünmemektedir.

Yakın bir zaman içerisinde oyunun diğer ülkelere de yayılması beklenmektedir. Sadece kısıtlı ülkelerde resmileşmesine rağmen bu kadar büyük ses getiren oyunun, tüm ülkelerde resmileşmesi ile birlikte ne kadar büyük bir çıkış yakalayacağı ise ayrı bir merak konusunu oluşturmaktadır. Şimdilik oyunu Android ve İOS cihazlarında indirip kullanabilmek için bazı ufak ayarları tamamlamak gerekmektedir. Aksi taktirde oyun uygulama marketlerinde görünmemektedir.

4 sene önce yazılmıştır.
"Pokemon Go Hangi Ülkeleri Kapsıyor?" bu yazı 3 Ağustos 2016 tarihinde saat 23:20 sularında "Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 74 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)