Pokemon Go Hangi Ülkede Çıktı?

Blogolik Yazar tarafından 13 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır.

Pokemon Go Hangi Ülkede Çıktı?

Eski bir çizgi film olan Pokemon’un, sanal gerçekliğe aktarılmasıyla oluşturulan Pokemon Go oyunu, kitlelerin çok büyük beğenisini kazanmaya devam etmektedir. Niantic tarafından geliştirilen The Pokemon Company tarafından geliştirilen oyun, şuan için İOS ve Android tabanlı cihazlar için geliştirilmiştir. Pokemon Go oyunu bu kadar hızlı yayılmakla birlikte henüz birçok ülkede resmi olarak çıkışını gerçekleştirmemiştir. Bu bakımdan direkt olarak Google Play Market ve App Store’den indirilme işlemi yapılamamaktadır.

Pokemon Go hangi ülkede çıktı diye baktığımız zaman, oyunun şuan için sadece Avustralya, Yeni Zelanda ve Kuzey Amerika’da olduğunu görmekteyiz. Bu ülkeler haricinde kalan yerlerde ise oyun resmi olarak çıkış yapmadığı için, indirilmesi konusunda bazı ufak detaylar devreye girmektedir. Öte yandan oyun ile alakalı olarak gelen bilgiler neticesinde, kısa bir süre sonra Türkiye dâhil olmak üzere tüm ülkelerde oyunun resmi olarak çıkışını gerçekleştireceği konuşulmaktadır. Bu durumda oyunun kitlesinin de çok büyük seviyelere ulaşacağı tahmin edilmektedir.

Oyun özellikle ilginç detayları ile kullanıcıların ilgisini fazlasıyla çekmektedir. Pokemon çizgi filminden insanların beğendiği karakterler, birebir olarak sanal gerçekliğe aktarıldığı için insanların da doğal olarak ilgi odağı olmaktadır. Oyun, kullanıcının her türlü konum bilgilerini kullanarak, yakınında olan Pokemonları işaret etmektedir. Oyuncu ise bu Pokemonları avlayarak, koleksiyonunu tamamlamaya çalışmaktadır. Bu yapılan koleksiyonlar sayesinde de diğer kullanıcıların Pokemonları ile savaş yapılabilmektedir.

4 sene önce yazılmıştır.
"Pokemon Go Hangi Ülkede Çıktı?" bu yazı 13 Ağustos 2016 tarihinde saat 15:21 sularında "Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 64 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?





    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)