Pokemon Go Güvenlik Riski Var Mı?

Blogolik Yazar tarafından 8 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır.

Pokemon Go Güvenlik Riski Var Mı?

Son birkaç gün içerisinde milyonlarca kişi tarafından oynanmaya başlayan Pokemon Go oyunu ile ilgili birçok kişinin aklını kurcalayan sorulardan bir tanesi de Pokemon Go oyununun güvenlik riskinin olup olmadığıdır. Peki, gerçekten Pokemon Go güvenlik riski var mı? Bu soruya açık ve net bir cevap vermemiz gerekirse oyunun ülkemizde oynanmasının önemli bir güvenlik riski oluşturduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Pokemon Go oyunu birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde resmi olarak oynanamıyor, bu nedenle de oyunu oynamak isteyen oyun severler oyunu indirmek için diğer ülkeler üzerinden Google hesabı açarak oyuna erişim sağlıyorlar. Oyun dünya üzerinde şu an üç ülkede yasal olarak oynandığı için Türkiye’deki oyuncular Pokemon Go oyununu bu ülkelerin hesapları üzerinden oynuyorlar.

Pokemon Go oyunu çılgınlığı her geçen gün giderek artarken, oyunla ilgili güvenlik açıklarının olması oyuncuların amaçlarına ulaşmalarını engellemiş gibi durmuyor. Gündemi takip ettiğimiz zaman Pokemon Go oyununun ülkemizde sosyal medya araçlarından bile daha fazla kullanıldığını ve oynandığını görüyoruz. Oyunun yasal olmayan bir şekilde indirilmesinin riski ise Google hesaplarından kaynaklanıyor.

Google hesabı ile oyuna erişim sağlayan oyuncular oyunu oynayabilmek için Google’a tam denetim yetkisi veriyorlar. Bu durum Google’ın kişilerin kişisel bilgilerine kolaylıkla ulaşabileceklerini ifade ediyor. Bu nedenle Pokemon Go oyununu oynamak isteyen kişilerin biraz daha bekleyerek Pokemon Go’nun yasal olarak ülkemizde oynanmaya başladıktan sonra oyunu indirmelerini tavsiye ediyoruz.

 

4 sene önce yazılmıştır.
"Pokemon Go Güvenlik Riski Var Mı?" bu yazı 8 Ağustos 2016 tarihinde saat 23:24 sularında "Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 50 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)