Pokemon Go GPS Hatası Veriyor

Blogolik Yazar tarafından 8 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır.

Pokemon Go GPS Hatası Veriyor

Kitleleri kasıp kavuran, daha resmi olarak çıkış yapmamasına rağmen büyük bir oynanma sayısına ulaşan Pokemon Go oyunu, kullanıcılar tarafından fazlasıyla beğenildi. Oyun için şuan için en büyük sorunlardan birisi, oyunun resmi olarak Türkiye’de yayınlanmamasıdır. Bu durum nedeniyle oyunu indirmek için kullanıcılar biraz daha fazla çaba harcamaktadırlar. Pokemon Go oyununu oynayan kişiler bunun haricinde oyun için ‘Pokemon Go GPS hatası veriyor‘ gibi sorunları da yöneltmektedirler.

Bilindiği üzere Pokemon Go oyunun esas olarak GPS üzerinden çalışmaktadır. GPS açık olmadan, Pokemonları bulmak mümkün değildir. Oyun sizlerin GPS bilgilerini kullanarak, size en yakın olan Pokemonları avlamanız için sizlere göstermektedir. Pokemon Go oyununun GPS hatası vermemesinin nedeni, GPS servisinin kapalı olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumu aşmak için öncelikle cihazınızın Ayarlar menüsüne girmeniz gerekmektedir. Ardından Ayarlar menüsündeki Konum seçeneğine tıklayın.

Buradan ekranın üst kısmında bulunan anahtarı aktif hale getirerek, GPS konumunu açmış olacaksınız. Ayrıca GPS’i etkin konuma getirdikten sonra modunu da ‘yüksek doğruluk’ olarak belirleyin. Böylece Pokemon Go oyunu GPS bilgilerinizi kullanırken daha sağlam çalışabilecektir. Oyun için şuan için belli başlı ufak sorunlar yaşamak son derece normal olacaktır. Çünkü oyun resmi olarak çıkışını henüz tamamlamadı. Dünya genelinde sadece 3 ülkede resmi olarak çıkış yapan Pokemon Go oyunu, diğer tüm ülkelerde de çıkış yaptığı zaman, bazı iyileştirmeler de yapılacaktır.

4 sene önce yazılmıştır.
"Pokemon Go GPS Hatası Veriyor" bu yazı 8 Ağustos 2016 tarihinde saat 23:20 sularında "Faydalı Bilgiler,Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 50 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)