Pokemon Go En Çok Hangi Ülkede Oynanıyor?

Blogolik Yazar tarafından 26 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Pokemon Go En Çok Hangi Ülkede Oynanıyor?

Bir nesli etkisi altında bırakan arkadaşlığı, dostluğu, sadakati fantastik bir biçimde bize aşılayan bir çizgi filmdi Pokemon. Ülkemizde de bu çizgi filmi izleyenlerin sayısı oldukça fazlaydı. Bir gün kendini Pokemon karakterine benzeten bir çocuk kendini pencereden aşağıya atmış ve bu sebeple çocuklar için uygunsuz örnek olduğu düşünülerek Pokemon’un Türkiye’de yayınlanması yasaklanmıştı.

Yıllar geçtikten sonra Niantic tarafından geliştirilen Pokemon GO oyunu 2016 da piyasaya sürüldü ve neredeyse oyunu oynayan insan sayısında bir patlama yaşandı diyebiliriz. Hatta Niantic böyle bir patlama yaşanacağını sezinlemiş ve öncelikle Pokemon Go oyununu birkaç ülke ile sınırlandırarak piyasaya sürmüştür. Peki, Pokemon Go en çok hangi ülkede oynanıyor? Pokemon Go oyununun resmi olarak yayınlandığı ülkeler; Avustralya, Almanya, İtalya, Yeni Zelenda, Birleşik Krallık, ABD olarak gösterilebilir.

Ülkemizde resmi olarak yayınlanmasa da çeşitli sitelerden, 3. Parti uygulamalardan bir yolla indirilebilmektedir. Bu durum sadece Türkiye için geçerli değildir. Resmi olarak yayın yapılmayan ülkelerde farklı yollarla bu oyunu indiren ve aktif kullanıcısı bulunan oyun için Pokemon Go en çok hangi ülkede oynanıyor? Sorusuna net bir yanıt veremeyiz. Resmi olarak tüm ülkelerde Pokemon Go yayını başladığında aktif kullanıcı sayısının kayıtlara geçişi ile Pokemon Go en çok hangi ülkede oynanıyor? Sorusunun yanıtına sağlıklı bir şekilde ulaşmak mümkün olacaktır.

3 sene önce yazılmıştır.
"Pokemon Go En Çok Hangi Ülkede Oynanıyor?" bu yazı 26 Temmuz 2016 tarihinde saat 23:41 sularında "Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 490 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)