Pokemon Go Çılgınlığı Sona Mı Erdi

Blogolik Yazar tarafından 21 Ekim 2017 tarihinde yazılmıştır.

Günümüzün vazgeçilmezi haline gelen ve artık bir noktadan sonra bizi bilgisayar tablet ve telefon ekranlarına kilitleyen online oyunlar. Her geçen gün bir yenisi çıkmakta her biri de ayrı bir tutkunluk yaratıcı nitelikte.

Her birinin temaları ve ana karakterleri görev dağılımları farklı.Kimisi tamamen savaş modüleri üzerine kurulu bir çar geliştiriyorsunuz ve onunla devam ediyorsunuz kimisi de tamamen farklı ve tarım yada çiftlik üzerine ineklerinizi sağıyorsunuz süt peynir yapıyorsunuz vs.

Fakat son zamanlarda yeni çıkmış olan ve bir o kadar da hızlı yayılan pokemon go oyunundan bahsedecek olursak oyun tamamen bundan 10-15 yıl öncesinde televizyonda çocukların vazgeçilmez kahramanı olan pikachu karakterinden yani adını aldığı pokemon çizgi filminden esinlenerek yapılmış.

Bizi ve çocuklarımızı ekran başına kilitleyen diğer oyunların aksine bu oyunda pokemon yakalayabilmeniz ve kahramanınızı geliştirebilmeniz için kalkıp sokak boyunca belki de cadde cadde gezmeniz gerekecek.Çünkü oyunda sizin kahramanınız olan karakterler çeşitli bölgelere dağıtılmış ve onları bulmanız için gezmeniz gerekiyor.

Oyun şimdilik henüz Google play ve appstore de bulunmuyor ancak anlaşılıyor ki çok yakın zamanda bu sitelerden indirilebilecek ve bir hayli kalabalık bir kullanıcı topluluğuna sahip olacak.

Oyunun aslında en faydalı yanlarından biri de belirttiğimiz gibi ekran başına kilitlemek yerine gezmeye hareket etmeye teşvik etmesi.

2 sene önce yazılmıştır.
"Pokemon Go Çılgınlığı Sona Mı Erdi" bu yazı 21 Ekim 2017 tarihinde saat 15:50 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 34 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)