PlayStation 5 Çıkış Tarihine Dair Önemli Detay!

Blogolik Yazar tarafından 8 Ekim 2019 tarihinde yazılmıştır.

PlayStation 5 tam olarak ne zaman çıkacak? İşte son gelişmeler !

PlayStation 5 ve yeni nesil konsollar kanadında sular durulmuyor! Sony’nin onayladığı bilgiye göre PlayStation 5’in çıkış dönemi, 2020’nin sonu olacak. Yabancı ülkelerde tatil sezonu olarak da adlandırılan bu dönemde piyasaya sürülecek olan konsolda önemli değişikliklerin olacağı da belirtildi. Açıklanan bilgilere göre önemli değişikliklerden bir tanesi, PlayStation 5’in kontrolcüsü üzerinde olacak. DualShock 5’te artık titreşim özelliği yerine dokunsal geri bildirim teknolojisi bulunacak. Böylelikle kontrolcüde daha geniş geri bildirim aralığını amaçlayan Sony, özellikle FPS ve araba yarışı oyunlarında bu teknolojiyle başarıya ulaşabilir.

Playstation 5’in ne zaman çıkacağı resmi olarak açıklandı
Kontrolcüde yapılan ikinci önemli değişiklik ise tetik butonlarında olacak. Belirtilene göre tetik butonları (R2/L2) bundan sonra oyunlara göre geliştiriciler isterse adaptif bir şekilde ayarlanabilecek. Yani yeni Battlefield ya da Call of Duty oyunlarında vuruş hissiyatını daha hassas bir şekilde algılayabiliriz. Hali hazırda bu teknolojinin temelleri, Xbox One üzerinde Microsoft tarafından atılmıştı. Görünüşe göre Sony de rakibinden geri kalmak istemiyor. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?

8 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"PlayStation 5 Çıkış Tarihine Dair Önemli Detay!" bu yazı 8 Ekim 2019 tarihinde saat 22:05 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 4 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)