Periscope Artık Süper Lig Maçları Esnasında Kapalı Kalacak

Blogolik Yazar tarafından 5 Ağustos 2018 tarihinde yazılmıştır.

Türkiye’nin sevilerek kullanılan sosyal medya araçlarından Periscope, Süper Lig maç saatlerinde erişim engeliyle karşılaşacak.

Digitürk‘ün Periscope ile arasında bulunan mahkeme sonuçladı. Spor Toto Süper Lig maçlarının yayın haklarının sahibi olan Digitürk’ün talebi ile, Twitter’a ait popüler canlı yayın platformu Periscope erişim engeli geliyor. Bu yasağın nedeni ise Spor Toto Süper Lig maçlarının korsan olarak yayınlaması.

İstanbul 1. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi, Digitürk’ün müracaatını haklı bularak, Spor Toto Süper Lig maçlarının yayın saatlerinde Periscope platformuna erişim engeli getirilmesine karar verdi. Karar da yer alan ifadeler ise şu şekilde:

“Süper Toto Süper Lig futbol müsabakalarının oynandığı sürelerle sınırlı olmak üzere pscp.tv, proxsee.pscp.tv, prod-assets.pscp.tv, prod-video-eu-central-1.pscp.tv Periscope uygulama adreslerinde Süper Toto Süper Lig futbol müsabakalarının oynandığı sürelerle sınırlı olmak üzere ihtiyati tedbir yoluyla erişimin engellenmesine karar verildi.”

Bu karar milyonlarca kullanıcıyı rahatsız etsede Digitürk’ün elinde bulundurduğu hak nedeniyle bir şey yapılamıyor.

12 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Periscope Artık Süper Lig Maçları Esnasında Kapalı Kalacak" bu yazı 5 Ağustos 2018 tarihinde saat 13:31 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 9 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)