Paykasa Kart Bozumu

Blogolik Yazar tarafından 14 Ekim 2017 tarihinde yazılmıştır.

Son zamanlarda internet üzerinden alış veriş yöntemlerinde önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Bu yöntemlerin gelişmesinin ana nedeni, internet üzerinden yapılacak alış verişlerin güvenliliğinin arttırılmasıdır. İnternet kullanımının gelişmeye başlaması ile birlikte internet üzerinden alış veriş tekniklerinde de güvenlik açısından önemli gelişmeler ve yöntemler ortaya çıkmıştır. Bu yöntemler arasında paykasa kart kullanımı yer almaktadır. Paykasa kart internet üzerinden güvenli alış veriş yapabilmek için üretilmiş bir karttır.

Paykasa kart, 16 haneli pin kodu olan tek kullanımlık bir internet alış veriş kartıdır. Kişiler, paykasa karta sahip olabilmek için paykasa kartın internet adresine girip burada yer alan paykasa kart satın al bölümünden kart talebinde bulunabilirler. Bu karta sahip olunduktan sonra karta bakiye yüklenerek kart kullanıma hazır hale gelmektedir.

Paykasa karta sahip olan kişiler bakiyeleri bitirdikten sonra yeniden kart talebinde bulunmak zorundadırlar. Paykasa karta sahip olan ve içine bakiye yükleyip ancak bu kartın kullanımından vaz geçen kullanıcılar, paykasa kartın internet sitesine girerek paykasa kart bozdurma işlemi ile kartlarını nakde çevire bilmektedirler. Paykasa bozdurma işlemi internet üzerinden güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Paykasa kart bozumu ile birlikte kartın nakde dönüşümü ile nakit kullanıcıların hesabına yatırılmaktadır.

2 sene önce yazılmıştır.
"Paykasa Kart Bozumu" bu yazı 14 Ekim 2017 tarihinde saat 14:02 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 52 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)