Otomobil Nasıl Yıkanmalı

Blogolik Yazar tarafından 2 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

Otomobil Nasıl Yıkanmalı

Arabalarımız, tıpkı bizler gibi çevresel faktörlerden etkilenen ve sürekli bakım gerektiren en önemli araç gereçlerimizdendir.Elimiz ayağımız olan gündelik yaşamda hemen her ihtiyacımızı karşılayan aracımıza kendimize nasıl bakıyorsak aynı özeni göstermeliyiz.

 

Otomobil yıkamak  özen ve dikkat ister.O halde otomobil nasıl yıkanmalı?.Öncelikle kullanacağınız malzemeleri belirleyin ve mümkünse aracınızı güneş altında yıkamayınız.Güneşte kullanacağınız kimyasallar boyasına zarar verebilir.Bu da size ekstra bir iş ve masraf çıkarır.Bu yüzden aracınızı yıkarken gündüz vakitlerini ve ya güneşin batma vakitlerini tercih edin.Kullanacağınız malzemeler büyükçe bir kova,hortum,araç şampuanı,sünger ve kuru bir bezdir. Mesela direk camları silerek ve ya aracın yanlarını yıkarak başlanmaz. İlk adım olarak aracınızı tanzikli su ile yıkayın, arabanızın dışındaki kirleri giderin.Sonra ılık su ile araç şampuanınızı karıştırın. Suyun ılık olmasına dikkat edin.Köpüklü süngerinizi elinize aldıktan sonra referans noktası olarak tavanı seçin ve bastırmadan ovarak kirleri giderin.Neden referans noktası tavan başladık bu soruyu soracaksınızdır elbet,burada amaç temizden kirliye giderek süngerimizin temiz kullanımını hemen bitirmemektir.Tavanı köpürtüp yıkadıktan sonra kaput ve tampon sonra kapılar son adım olarak jantları silin. En son olarak camları temizleyin.Camlarda su kalmaması için iyi bir emici olan gazete kağıdını kullanabilirsiniz.Arabanızı iyi kurulayın aksi takdirde kirler giderilmedikçe yarım yamalak bir iş yapmış oluruz bu da emek ve zaman kaybıdır.

Arabanıza yaptığınız bakım aslında bir nevi kendinize yaptığınız bakımdır. Onun için aldığınız her önlem, gösterdiğiniz her özen yine sizler içindir.

4 sene önce yazılmıştır.
"Otomobil Nasıl Yıkanmalı" bu yazı 2 Haziran 2016 tarihinde saat 23:57 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 54 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)