OS X’e Format Nasıl Atılır?

Blogolik Yazar tarafından 4 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

OS X’e Format Nasıl Atılır?

OS X’e format atmak için öncelikle bilgisayarınızı kapatınız. Daha sonra güç tuşu ve cmd + r tuşuna basılı tutarak tekrar başlatınız. Bilgisayardan başlatma sesi geldiği anda parmağınızı sadece güç tuşundan seçiniz ve cmd + r tuşuna basmaya devam ediniz. Apple boot ekranı geldikten sonra karşınıza ox x ultilities penceresi çıkacaktır. Buradan disk ultilities seçeneğini seçerek devam ediniz. Daha sonra karşınıza disk yönetim seçeneği çıkacaktır.

Os x yazılımının kurulu olduğu hard diski seçiniz ve erase seçeneğini seçerek içerisinde kurulu olan verileri siliniz. Silme işlemi bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmadan OS x ultilities penceresine geri gelerek yosemite veya el capitan’ı yeniden yükleme kısmına geçebilirsiniz. OS X ultilities penceresinde yer alan reinstall os x seçeneğini seçiniz. Daha sonra karşınıza el capitan ve os x yosemite yükleme ekranı gelecektir. Yükleme işlemine başladıktan sonra karşınıza çıkan pencerede continue seçeneğini ve telif hakkını kabul ettiğinizi seçip devam ediniz.

Yükleme işlemi başladığında format atacağınız hard diski göreceksiniz. Yükleme yapmak için hard diski seçerek yükleme işlemine devam ediniz. Bilgisayara os x yüklemesi yapabilmek için mutlaka Appstore’de kullanıcı kimliğiniz ile oturum açmanız gerekmektedir. Bilgisayarınızın internet bağlantısı ne kadar iyi ise indirmeniz o kadar kısa sürecektir. Yazılım yükleme işlemi bittikten sonra gerekli olan bilgileri girerek oturum açabilirsiniz.

3 sene önce yazılmıştır.
"OS X’e Format Nasıl Atılır?" bu yazı 4 Temmuz 2016 tarihinde saat 12:21 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 81 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)