Orucu Bozan Ve Bozmayan Durumlar

Blogolik Yazar tarafından 20 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

Orucu Bozan Ve Bozmayan Durumlar

  Mübarek Ramazan ayı başladığında, her yıl ilginç sorular da çıkageliyor. Aslen dinimiz ile ilgili bilmek istediğimiz her şey kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim surelerinde saklıdır. 1400 yıl önce indirilen bir kitap olması nedeniyle, günümüz dilleri ile farklılık göstermektedir. Bu nedenle okuduğumuz sureleri iyi niyetli duygularla yorumlamamız gerekir.

 ”Orucu Bozan Durumlar”

* Niyet ederek oruç ibadetimizi ifşa etmeye başladığımız andan itibaren; kasten yemek, içmek ve ya cinsel etkileşimde bulunmak orucu bozan ve kaza edilmesi gereken durumlardır.

* Kusmak kasten yapılan bir işlem olur ise orucu bozar.

* Kadınlar adet gördüğü günlerde oruç tutmalıdırlar, orucu bozan bir durumdur.

 ”Orucu Bozmayan Durumlar”

* Oruçlu olduğunu unutarak birşey yemek, içmek ve ya cinsel etkileşimde bulunmak orucu bozmaz. Unutularak yapılan eylemler Peygamber efendimiz (S.A.V) ‘in söylemi ile, ” Allah’ın ikramıdır.”

* Diş fırçalamak orucu bozmaz.

* Su yutulmadığı sürece; suya girmek ve ya yıkanmak orucu bozmaz.

* Kan bağışlamak orucu bozmaz.

Orucu bozan ve bozmayan durumlar hakkında binlerce madde yazmak mümkün. Ancak inancımızın ve dinimizin bizlere buyurduğu şekilde, sadece iyi olanı yaparsak ve ya Kur-an surelerini iyi niyetli yorumlarsak, zaten tüm görevlerimizi yapmış oluruz.

Unutmayın; tek kılavuzumuz Kuran-ı Kerim’ dir.

4 sene önce yazılmıştır.
"Orucu Bozan Ve Bozmayan Durumlar" bu yazı 20 Haziran 2016 tarihinde saat 02:06 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 51 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)