Oppo R7’de yeni bir kamera teknolojisi yer alacak: ‘Flash Shot’

denizli tarafından 16 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır.

Oppo önümüzdeki günlerde açıklayacağı yeni telefonu R7 için yeni bilgiler vermeye başladı.

Mobil dünyasında kullanılan kamera teknolojisinin lider markalarından Oppo, 20 Mayıs’ta izah edeceği R7 ve R7 Plus modellerine ait resmi bilgiler aktarmaya başladı. Metal yekpare kasadan oluşacak Oppo R7 sahip olduğu kamera teknolojiyle isminden söz ettireceğe benziyor.

Oppo R7’nin arka kamerasını Schneider-Kreuznach tarafından geliştirilen lens ve 13MP çözünürlüklü ISOCELL sensör oluşturacak. Samsung’un bir takım amiral gemisi akıllı telefonlarda yer verdiği ISOCELL sensör teknolojisi inter-pixel karışımını azaltarak sensörün daha fazla ışık yakalamasını ve dinamik aralığı artırmasını sağlıyor.

1

Oppo R7’nin kamera özelliklerinin temelini “Flash Shot” teknolojisi oluşturuyor. Flash Shot’un iki temel işlevi var. Bunlar; “Çift sürücülü Hibrid odaklama Sistemi”ve “Anti-Titreşim Optimizasyonu”.

Oppo R7’nin arka kamerası, üst düzey dijital kameraların büyük bölümünde yer alan Faz Algılama Otofokus (PDAF) özelliğini bulunduracak. Telefon 0.1 saniye içerisinde odaklanma gerçekleştirebilecek. Bu da Oppo R7’nin LG G4 ve Galaxy S6 gibi üst düzey telefonlardan daha iyi odaklanma özelliği göstereceği manasına geliyor.

Anti-Titreşim Optimizasyonu; kamera açıldıktan kısa bir müddet sonra otomatik olarak fotoğraflar çeker ve kullanıcı deklanşöre bastıktan sonra en iyi resimi ekrana yansıtan bir algoritmadır.

Oppo Pure Image 2.0+ görüntü işlemcisine sahip Oppo R7 50MP çözünürlükte fotoğraflar yakalayabiliyor. Telefonun ön kamerası ise 8MP çözünürlükte. Güzellik moduna sahip ön kamera sahip olduğu diğer işlevlerle kullanıcılar için iyi bir selfie çekim tecrübesi sunacaktır.

Son olarak Oppo R7’nin özelliklerinden söz edecek olursak; telefonda 5.-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekran, 1.7GHz frekans hızında çalışan sekiz çekirdekli 64-bit GHz MediaTek MT6752 işlemci (değişik sürümde sekiz çekirdekli 64-bit Snapdragon 615) 3GB RAM, 16GB depolama, microSD kart desteği ve 4G LTE özellikleri yer alacak.

4 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Oppo R7’de yeni bir kamera teknolojisi yer alacak: ‘Flash Shot’" bu yazı 16 Mayıs 2015 tarihinde saat 16:49 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 57 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)