Opera VPN Ücretsiz Nasıl Kullanılır?

Blogolik Yazar tarafından 6 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Opera VPN Ücretsiz Nasıl Kullanılır?

Opera Nedir?

Opera günümüzde fonksiyonu çok olan bir tarayıcı olarak, internet kullanıcıları tarafından sıkça tercih edilen bir sistemdir. İnternet üzerinde hızlıca gezinebilmenizi tamamen ücretsiz olarak sağlar.

Opera’nın özelliklerine kısaca değinecek olursak ; istenmeyen sitelere girişi engelleyerek rahatsızlığı giderebilme imkanı , evde kullanılan bilgisayarda kaydedilen linke başka bir bilgisayarda erişebilme imkanı, benzer şekilde evdeki bilgisayardaki dosyanızı paylaşıma açtığınız takdirde başka bir bilgisayarda görüntüleme imkanı gibi internet kullanımında kolaylık sağlayacak özellikleri olan bir sistemdir.

VPN Nedir?

Açılımı Virtual Private Network olan program, internet veya başka bir ağa uzaktan erişimi sağlayan bir bağlantı türüdür. VPN kullanarak bir ağa erişen birey , bağlanılan ağın işlevsel , güvenlik ve idare özelliklerini kullanabilir ; veri alışverişinde bulunabilir.

Mevcut zamanda çeşitli şekillerde kullanılan VPN türü vardır. Bunlardan bir kaçına örnek verecek olursak; yanınızda olmayan bir ağa nasıl bağlanırım sorusunu yanıtlayan VPN türü ile evinizde kullandığınız bilgisayardan iş yerinizdeki bilgisayarınıza erişimi sağlayabilirsiniz veya toplu alanlarda işe yarayan bir kullanımı ile kalabalık bir yerde  herhangi bir ağa bağlanırken VPN sayesinde güvenli bir şekilde bağlantı gerçekleştirebilirsiniz .

Özetleyecek olursak VPN internet kullanıcılarının güvenliğini sağlayabilecek bir bağlantı şekli olarak geliştirilmiş bir sistemdir.

Opera’da VPN Kullanımı

Günümüzde ücretli bir bağlantı şekli olarak bilinen VPN , kullanıcılar tarafından tercih edilme konusunda geri planda kalmış olsa da Opera bu sistemi kendi bünyesinde harmanlayarak ücretsiz hale getirmiş ve kullanıcılarına sunmuştur.

Opera ,internet üzerinde sörf yaparken hızınızın en iyi seviyede olmasını sağlamayı amaçlamıştır. Bunun yanında gezindiğiniz sitelerde sizin güvenliğinizi tehdit edebilecek unsurları da engellemek için kendini gelişime açmış bir tarayıcı sistemidir.

Ücretli bir sistem olan VPN  akıllara “Opera’nın ücretsiz VPN kullanımı nasıl olur? ” sorusunu getirmektedir . Opera’nın 2016’da başlattığı bu sistem, Opera Geliştiriciler sürümü indirilerek VPN ayarlarını etkinleştirildikten sonra rahatlıkla bu sistemi kullanabilecek hale getirilebilir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Opera VPN Ücretsiz Nasıl Kullanılır?" bu yazı 6 Haziran 2017 tarihinde saat 23:12 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 105 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)