Obsidyen Taşı Nedir?

Blogolik Yazar tarafından 20 Eylül 2017 tarihinde yazılmıştır.

Obsidyen Taşı Nedir?

Yüksek oranda silisyum içeren bu taş sağlık açısından faydalı bulunduğundan asırlardır şifa için kullanılmıştır. Bu taş birçok iyileştirici özelliği bulunduğundan dolayı genellikle yüzük ve kolye gibi vücuda temas eden aksesuar yapımında kullanılmaktadır. Bu taşın insanlara sağlık açısından fiziksel ve metafiziksel faydalarının olduğu bilimsel olarak ispatlanmıştır. Taşın fiziksel faydalarından bazıları karaciğerin temizlenmesi, mide rahatsızlıklarının azalması, bedenin elektriğinin boşaltılması ile kas ve eklem ağrılarının tedavisidir. Aynı zaman da obsidyen taşının pozitif düşünceyi arttırması, kızgınlık ve öfke duygularını yok etmesi, korku ve şok gibi travmatik durumlarda ruhsal olarak rahatlama sağlaması gibi metafiziksel faydaları da vardır.
Dekoratif ürünler elde etmek için kullanılan bu estetik görünüşlü taşın sadece sağlık alanında değil; astrolojide kova, akrep ve oğlak burçlarının uğurlu taşı olma özelliği bulunmaktadır.

3 sene önce yazılmıştır.
"Obsidyen Taşı Nedir?" bu yazı 20 Eylül 2017 tarihinde saat 22:44 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 77 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)