Nvidia Ekran Kartı Satın Alma Rehberi

Blogolik Yazar tarafından 27 Eylül 2016 tarihinde yazılmıştır.

Nvidia Ekran Kartı Satın Alma Rehberi

Bilgisayarla neredeyse her haşır neşir olan kişinin de bildiği üzere, ister istemez bilgisayarımıza ekran kartı almamız gerekiyor. Ve bu seçim genelde bilgisayarda yaptığımız işe göre değişkenlik gösteriyor. Hemen ufak bir örnek verirsek bilgisayarı oyun için kullananla profesyonel amaçla kullananın aldığı ekran kartları farklı olması gerekmektedir.

Genel olarak oyun için kullandığımız ekran kartları tabi ki oyun dışında birçok yerde lazım olmaktadır. Örneğin, bilgisayarı profesyonel amaçta yani photoshop ve yüksek animasyon grafikli programlar için kullananları farklı ekran kartı tercih etmeleri gerekmektedir.

Tamda bu noktada hem oyun içi, hem profesyonel işlerde kullanacağınız. Size en iyi performansı ve getiriyi sunacak Nvidia ekran kartı kullanmanız önerilir. Öncelikle kendinize sormanız gereken bir soru var, ben bilgisayarı oyun için mi? kullanacağım, yoksa profesyonel amaç için mi? Kullanacağım. Ekran kartı satın alırken seçtiğiniz cevabı baz alarak almanız gerekir.

Eğer oyun için almaya karar verdiyseniz, Kaç gb olduğuna ve kaç bit olduğuna bakmanız gerekir, bütçeniz yüksek ise alabildiğinizce yüksek sürüm almanız tavsiye edilir. Eğer profesyonel amaçta almaya karar verdiyseniz, ekran kartlarının puanlamasına bakmanız gerekir bu durumda ortalama bir kişi için 6 veya 7 puan olması gerekir. Ve işinizin büyüklüğüne göre ısı boruları taktırmanız gerekir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Nvidia Ekran Kartı Satın Alma Rehberi" bu yazı 27 Eylül 2016 tarihinde saat 23:21 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 54 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)