NTT, 6G Bağlantı Denemeleri Yapıyor

Blogolik Yazar tarafından 1 Ocak 2020 tarihinde yazılmıştır.

6G bağlantı teknolojisine dair yeni bazı gelişmeler yaşandı.

Dünya 5G ağlarına kavuşuyor. Bir anda çığ gibi büyüyen 5G alt yapıları ülkemiz kullanıcıları için şimdilik hayal gibi görünüyor. Zira Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone tarafından en ufak bir ses çıkmıyor. Turkcell geçtiğimiz günlerde OPPO Reno 5G ile ufak çaplı bir deneme yapsa da bugün 3 GSM Operatörümüz de 5G geçişinden bahsetmiyor bile. Hatta sanki böyle bir teknoloji hiç geliştirilmemiş gibi davranıyorlar. 2020 ılı itibariyle 5G ağlarına geçiş yapmaya hazırlanan Japon GSM Operatörü NTT 6G denemelerine başladığını resmen duyurdu.

Bir kaynağa göre, NTT uzmanları, indiyum fosfide (InP) dayalı ultra hızlı devreler geliştirdi. 300 GHz bandında yüksek hızlı kablosuz iletim üzerinde yapılan deneylerde prototipler kullanılmıştır. Sonuçları ASK modülasyonunu kullanırken hızın 20 Gbit / s olduğunu, 16QAM modülasyonunu kullanırken 100 Gbit / s’lik bir tepe hızına ulaşabildiklerini göstermektedir. Bu veriler ise bize şunu gösteriyor. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?

9 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"NTT, 6G Bağlantı Denemeleri Yapıyor" bu yazı 1 Ocak 2020 tarihinde saat 22:30 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 5 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)