Note 5’e Dual Boot Yüklüyoruz!

Blogolik Yazar tarafından 11 Eylül 2016 tarihinde yazılmıştır.

Note 5’e Dual Boot Yüklüyoruz!

Samsung’un çıkardığı Galaxy Note 5 kullanıcılarına kendi içerisinde bulunan rom dışında bir rom ekleme imkânı sunmaktadır. Bu işlem için yapılması gereken bazı işlemler vardır. İlk olarak yeni rom ekleme işlemine Dual Boot adı verilmektedir. Telefonun içerisinde bulunan ROM’a Stock Rom adı verilmektedir. Ayrıca eklenen ROM’a da Custom Rom adı verilmektedir. Dual Boot sistemi kullanıcıların iki ROM’u birden kullanmasına olanak sağlamaktadır. Dual Boot’u kurmak için yapılması gerekenler ilk olarak istenilen Custom ROM internetten indirilir.

ROM’un uyumluluğuna dikkat edilerek telefona yüklenir. Daha sonra Dual Boot Patcher APK dosyası indirilir ve SU erişimine izin verilmesi gerekmektedir. Yüklenen uygulamanın sol bölümünde bulunan ROM’s seçeneğine tıklanır. Daha sonra görüntülenen telefona yüklenmiş ROM dosyasının yanındaki 3 nokta işaretine tıklanır ve Set Kernel olarak adlandırılan seçenek işaretlenir. Sonra yine uygulamanın sol bölümünde bulunan Patch Zip File bölümüne tıklanır. Açılan bölümde çıkan data slot kısmına 2 yazılı bu ROM’un sayısını belirlemek içindir. Son olarak da açılan ekranda yer alan Tap to Choose a File to Patch bölümüne tıklanarak yükleme gerçekleştirilir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Note 5’e Dual Boot Yüklüyoruz!" bu yazı 11 Eylül 2016 tarihinde saat 10:21 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 66 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)