Note 4 için Yeni Güncelleme Haberleri

Blogolik Yazar tarafından 1 Ağustos 2017 tarihinde yazılmıştır.

Note 4 İçin Yeni Güncelleme Haberleri

Samsung Galaxy Note 4 için 6.0.1 güncellemesi yayınlandı. İlk olarak Polonya’da sunulan Android 6.0.1 güncellemesi daha sonra Amerika ve Hindistan dada sunuldu. Boyutu 1.3 GB olan Android 6.0.1 güncellemesinin dağıtımı OTA ve Kies üzerinden yapıldı. Polonya ROM’una sahip olan Samsung Galaxy Note 4 kullanıcıları güncellemeyi yüklemeye başladı. Oldukça beğeni toplayan Samsung Galaxy Note 4 Android 6.0.1 güncellemesi çoğu ülkede kullanılmakta. Bu güncelleme ile gelen yenilikler kullanıcıların hoşuna gitmiş durumda.

Arayüz ve Güvenlik

Google’ın yeni güvenlik sistemini içeren TouchWiz ara yüzlü 6.0.1 güncellemesi batarya ömrünü de arttırıyor. Bu ROM yüklendikten sonra telefonda bulunan hiçbir şey silinmeyecek. Fakat yine de yedekleme yapılması önerilir.

Note 4 için Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir?

Odin programı ile 6.0.1 güncellemesi telefonlara yüklenebilir. Bu program ile 6.0.1 güncellemesi yüklendiğinde hiçbir şekilde garanti koşulları etkilenmeyecektir. Odin programı Samsung tarafından yazılmıştır. Yükleme sonrası telefona format atmak performans bakımından daha etkili olacaktır.

Yükleme Talimatı

Android 6.0.1 Polonya ROM’u indirilir. Odin ROM yükleme programı indirilir. İndirilen programlar zipten çıkarılır ve boş bir klasöre atılır. Telefon kapatılır. Home ve Güç (açma/kapama) ve ses kısma tuşlarına aynı anda basılarak Download modu açılır. Odin uygulaması açılır ve telefon USB kablosu ile bilgisayara bağlanır. Driverların yüklenmesi beklenir. Bağlantı sağlandıktan sonra ROM dosyası Odin programındaki AP bölümüne yerleştirilir. Start butonuna basılır ve ROM yüklenene kadar 4-5 dakika beklenir.

Yükleme Sonrası

Samsung Galaxy Note 4 Android 6.0.1 güncellemesi sonrası telefon açılış ekranında donup kalıyorsa telefon kapatılır ve ses açma tuşu, güç tuşu ve home tuşuna basılarak Recovery moduna alınır. Çıkan menüden ses kısma tuşu ile Wipe Data Factory Reset seçilir. Yes işaretlenerek işlem onaylanır. Onaylandıktan sonra Reboot System Now denir ve Güç tuşuna basarak telefon yeniden başlatılır.

3 sene önce yazılmıştır.
"Note 4 için Yeni Güncelleme Haberleri" bu yazı 1 Ağustos 2017 tarihinde saat 03:03 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 74 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)