Nokia İki Nostaljik Telefonla Daha Geliyor

Blogolik Yazar tarafından 14 Mayıs 2020 tarihinde yazılmıştır.

Bir yandan akıllı telefonlar üretirken bir yandan da tuşlu telefon akımını es geçmeyen Nokia, bu doğrultuda yeni bir hamle daha sergiledi.

Nokia’daki eski telefon tutkusu, zamanla bir gelenek haline geldi. Bu geleneğin son ürünleri ise 167 TL‘den başlayan fiyatlarla pazara sunulan Nokia 125 ve 150 oldu.

Bu ayın başında 40 avrodan satılacağı söylenen Nokia’nın iki eski… Ah pardon, yeni cihazı, fiyat tarafında beklenenden daha uygun bir şekilde karşımıza çıktı. Tasarım dışında birbirinin aynısı olan cihazlar, bizi 90’lı yıllara götürmekten başka bir vaad vermiyor diyebiliriz. Alo da diyebiliyor, unutmamak lazım. 2.4 inç QVGA ekranları ile birlikte tanıtılan Nokia 125 ve Nokia 150, çift SIM desteği, 3.5mm kulaklık girişi, Bluetooth desteği ve FM radyo gibi ufak detayları da bizlerle buluşturuyor. Arka tarafta flaş destekli (Flaş desteği sadece 150 modelinde mevcut) VGA kameraları, 32GB‘a kadar destek veren SD kart yuvaları, microUSB portu ve 1.020 mAh‘lik pilleri ile tuşlu telefonlarda olması gereken tüm donanımlara sahip olan cihazlar, tahmin edebileceğiniz gibi akıllı telefon kategorisinde bulunmuyorlar.

Nokia Series 30+ işletim sistemi ile birlikte tanıtılan Nokia 125 ve Nokia 150, aynı zamanda oldukça uygun bir fiyatla karşımıza çıkıyor. Nokia 125’in Siyah ve Beyaz renkli iki sürümü 24 dolar, Nokia 150’nin Mavi, Kırmızı ve Siyah renkli üç sürümü ise 29 dolardan pazara sunuldu. İki ürünün ülkemizde satılıp satılmayacağı konusu şu an için belirsizliğini korumakta. Bu hususta biraz daha gelişme yaşanması gerekiyor.

6 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Nokia İki Nostaljik Telefonla Daha Geliyor" bu yazı 14 Mayıs 2020 tarihinde saat 10:41 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 2 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)