Nokia, Here harita uygulamasını kolay kolay elden çıkarmayacak

denizli tarafından 23 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır.

Here harita uygulaması için çok ciddi teklifler var fakat Nokia bu konuda satmayacak gibi.
Lisans ve patent hakları ile aletler ve servisler birimi 7.2 milyar dolar karşılığında Microsoft’a satılan Nokia, mobil dünyasındaki en büyük teşviklerinden biri olan Here harita uygulamasının satış işlemi için çabuk olmayacak.

Kapsamı geniş yapısı, navigasyon ve 40’tan fazla ülkede trafik bilgileri sunmak gibi özelliklerle ön tasarıya çıkan Nokia Here uygulaması Ekim 2014’te Android kullanıcılarının hizmetine açılarak kullanım alanını ehemmiyetli ölçüde artırdı.

Son zamanda Nokia Here harita uygulamasının satılacağı istikametinde iddialar ortaya çıktı. Nokia CEO’su Rajeev Suri yaptığı açıklamada satış işlemini doğruladı ancak bu konuda pek de aceleci davranmayacaklarının vurguladı. CEO’ya göre Nokia, Here uygulaması bir hayli şirketin alakasını çekiyor ve dolasıyla çok ciddi öneriler alıyor. Suri ciddi öneriler gelse de, bu konuda aceleci olmayacaklarını hem Nokia hem de paydaşlarımız için çok iyi bir anlaşma yapmak zorunda olduklarını dile getirdi.

Son olarak Çin merkezli Baidu’nun Nokia Here uygulamasıyla ilgilendi bildirildi. Eski raporlardan bildiğimiz kadarıyla Apple, Facebook, Alibaba ve Alman otomotiv devleri (Audi, Mercedes, BMW) Nokia Here uygulamasını satın almak istiyor.

4 sene önce yazılmıştır.
"Nokia, Here harita uygulamasını kolay kolay elden çıkarmayacak" bu yazı 23 Mayıs 2015 tarihinde saat 14:32 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 29 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)