Nokia Giriş Seviyesi Telefonu İçin Android 10 Güncellemesi Yayınladı

Blogolik Yazar tarafından 8 Temmuz 2020 tarihinde yazılmıştır.

Nokia şirketinin güncelleme desteği konusunda oldukça başarılı olduğunu biliyoruz. Şimdi de Nokia 1 telefonu için bu kez Android 10 güncellemesi yayınladı.

Nokia, geçtiğimiz yıllarda Android Go kapsamında Nokia 1 modeli ile karşımıza çıkmıştı. 75 dolar fiyatı ile dikkat çeken telefon tahmin edebileceğiniz gibi giriş seviyesinde yer alıyordu. Android 9.0 güncellemesini alan telefonun, muhtemelen bu son güncellemesi olacaktı. Ancak Nokia herkesi şaşırttı ve Nokia 1 Android 10 güncellemesi ile bugün tanıştı.

Güncelleme ile telefona Android 10 ile gelen çoğu özellik ekleniyor. Özellikle karanlık temanın bu telefona bile gelmesi oldukça sevindirici bir haber diyebiliriz. Güvenlik yamalarını da barındıran ve OTA üzerinden sunulan bu güncelleme yaklaşık olarak 860 MB büyüklüğünde.

2018 yılında satışa sunulan telefonda 4.5 inç büyüklüğünde 480 x 854 çözünürlüğünde ekran yer alıyor. Gücünü MediaTek MT6737M yonga setinden alan telefonda 5 Megapiksel arka ve 2 Megapiksel ön kamera yer alıyor.

Nokia şirketinin güncellemeler konusunda izlediği yol taktir edilesi. Dileriz şirket kullanıcı dostu bu anlayışını sürdürmeye devam eder.

5 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Nokia Giriş Seviyesi Telefonu İçin Android 10 Güncellemesi Yayınladı" bu yazı 8 Temmuz 2020 tarihinde saat 20:06 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 2 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)