Nokia 9.3 Telefonu 5 Kameraya Mı Sahip? Yok Artık!

Blogolik Yazar tarafından 15 Nisan 2020 tarihinde yazılmıştır.

Akıllı telefonlarda çoklu kamera yapılarının epey yaygın hale geldiğini biliyoruz. Nokia 9.3 ise bu konuda adeta nirvana olacak gibi gözüküyor.

Gelen bilgilere göre Nokia yeni nesil 9.3 modelinde aynen Nokia 9 serisinde olduğu gibi beşli bir kamera yapısı kullanacak. Hatırlayacaksınız Nokia 9 arkada 5 adet 12 megapiksel sensöre sahipti ve bunlardan üçü siyah beyaz lensti. Yeni modelde ise sanırız böyle olmayacak. Zira Nokia, 5 adet 100 megapiksel sensör kullanacak kadar çılgın olamaz. Zira bu sensörleri besleyecek yonga setinin de epey zor bulunacak türden olduğunu belirtmek gerekli.

Yani Nokia ilk nesil Nokia 9 serisinde kullanılan algoritmayı çöpe atacak gibi görünüyor. Diğer markalar gibi, geniş açı, bokeh, telefoto, makro lens ve ana kamera ile yola devam edecek diyebiliriz. Zira zaten başka da lens kalmıyor. Siyah beyaz lens konusunda Nokia nasıl bir adım atacak bilemiyoruz ama şu anda bu tarz monocrome lensleri kullanan sadece OPPO kaldı (A9 2020 ve A5 2020 modellerinde). Nokia’nın yeni nesil amiral gemisi telefonu Nokia 9.3‘ün yaz sonunda tanıtılması planlanıyor. Bakalım ilerleyen süreçte bu doğrultuda ne gibi gelişmeler yaşanacak?

5 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Nokia 9.3 Telefonu 5 Kameraya Mı Sahip? Yok Artık!" bu yazı 15 Nisan 2020 tarihinde saat 10:30 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 3 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)