Nokia, 2 Yıllık Telefonu İçin Android 10 Yayınladı

Blogolik Yazar tarafından 16 Nisan 2020 tarihinde yazılmıştır.

Nokia markası güncellemeler konusunda hareketliliğini sürdürüyor. Nokia 8 Sirocco telefonu için Android 10 yayınlandı.

Android 10 güncellemesi ile birlikte bir dizi ek gizlilik ve güvenlik özelliğinin eklenmesinin yanı sıra Karanlık Tema, Odak modu, Gizlilik bölümü yeni bir çok özellik sisteme ekleniyor. OTA üzerinden sunulan 1.38 GB büyüklüğündeki bu güncelleme ile sürüm numarası v5.120‘ye yükseliyor. Nisan ayı Android güvenlik yamasını da barındıran bu güncelleme şimdilik belli başlı ülkelerde indirime sunulmuş durumda.

Güncelleme konusunda orta segmentten gitmesine rağmen oldukça başarılı bir performans sergileyen Nokia, bu konuda rakiplerine adeta taş çıkarıyor diyebiliriz. Ancak Nokia’nın bu çabasına rağmen Android 10‘un kullanım oranları maalesef ki çok kötü bir grafik çiziyor. Android 10 yayınlanmasının üzerinden yaklaşık 6-7 ay geçmesine rağmen hala kullanım oranı yüzde 10’u geçemedi. Android 9.0’dan bile daha düşük kullanıma sahip olan Android 10, bu yılın sonuna kadar yüzde 15 barajını bile geçemeyecek gibi görünüyor. Bu da önemli bir sorun anlamına geliyor.

5 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Nokia, 2 Yıllık Telefonu İçin Android 10 Yayınladı" bu yazı 16 Nisan 2020 tarihinde saat 22:40 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 2 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)