Nintendo Switch Satışları Çok İyi Gidiyor!

Blogolik Yazar tarafından 27 Nisan 2019 tarihinde yazılmıştır.

Nintendo’nun son konsolu Nintendo Switch’in önemli başarılar elde ettiği, şimdiden Nintendo 64’ü geride bıraktığı ortaya çıktı.

Paylaşılan bilgilere göre Nintendo Switch oyunlarından Super Smash Bros. Ultimate 13,8 milyon kopya satmayı başardı çıkışından bugüne kadar. Bunun karşılığında ise, Super Smash Bros. Wii U, sadece 5,3 milyon kopya satabilmişti. Pokémon Let’s Go, Pikachu ve Pokémon Let’s Go Eevee, toplamda 10,63 milyon satmayı başarmış. New Super Mario Bros. U Deluxe ise 3,31 milyonda kaldı. Toplamda, 23 Nintendo Switch oyunu, geçen seneye göre 1 milyondan daha fazla satmayı başardı. Konsol satışları ise, daha konsolun yeni çıkmasına rağmen dudak uçuklatıcı seviyelerde.

3 Mart 2017 tarihinde çıkmış olan bu konsol, daha 2 yıl gibi bir sürede 34,74 milyon adet satmayı başardı. Bu satış miktarı ile Wii U satışını neredeyse 3’e katladı. Nintendo 64 konsolunun başarısı olan 32,9 milyon satışı da geçmeyi başardı bu sayede. Bunun karşılığında ise, son kayıtlara göre PS4 bugüne kadar 91,6 milyon, Xbox One tarafında ise 41 milyonluk bir satış görmekteyiz. Bu hızla giderse, PS4 ile fazlasıyla kapışabilecek bir konsol olabileceğini belirtebiliriz. Sonuçta, PS4 gibi bir konsol bile, 25 Kasım 2015 tarihinde sadece 30,2 milyon satış yapmıştı.

Nintendo Switch bu başarılarını özellikle farklı, kullanışlı tasarımına borçlu.

1 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Nintendo Switch Satışları Çok İyi Gidiyor!" bu yazı 27 Nisan 2019 tarihinde saat 22:00 sularında "Haber" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 9 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)