Nexus’lara Factory Image Nasıl Yüklenir?

Blogolik Yazar tarafından 12 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır.

Nexus’lara Factory Image Nasıl Yüklenir?

Nexus cihazlar, yazıl desteği Google tarafından verilen ve farklı zamanlarda HTC, Samsung, LG ve Huawei üreticileri tarafından Google için üretilen akıllı telefonlardır. Google tarafından birçok yazılım ve diğer uygulama desteği verildiği için bir çok kullanıcı tarafından tercih sebebi olmuş ve kullanımı her geçen gün artmaktadır. Factory Image ise Nexus için Android yazılımını güncellemeye yarayan imaj dosyasıdır. Nexus’lara Factory Image Nasıl Yüklenir? sorusuna gelince de eğer Nexus cihazınız yeni Android sürümünü otomatik indirip güncelleme yapmadıysa bunu kendinizde yapabilirsiniz.

İlk yapmanız gereken https://developers.google.com/android/nexus/images internet adresinden sahip olduğunuz Nexus cihazınızın marka ve modeline ait Factory Image dosyasını indirmek. Bunun haricinde yükleme sırasında işimize yarayacak olan fastbook.exe dosyası ve bir adet de USB belleği hazır bulundurmamız gerekmektedir. İndirdiğimiz Factory Image dosyasını arşivden çıkartıp içerisindeki dosyaları ve fastbook.exe dosyasını tek bir klasöre koymamız gerekmektedir. Daha sonra Nexus cihazı kapatılıp güç ve ses butonlarına aynı anda basılarak bootloader modun da cihazın açılması sağlanır. Bir USB kablosu ile Nexus cihazı bilgisayara bağlanır. Bundan sonraki işlemler ise DOS ortamında yapılacaktır. cmd.axe uygulaması çalıştırılarak DOS ortamında fastbook.exe dosyasının bulunduğu klasörün içerisine girilir ve fastbook devices, fastboot erase boot, fastboot erase, cache, fastboot erase recovery, fastboot erase system, fastboot erase userdata gibi komutlarla kurulum işlemi yapılır. Bu komutların ne işe yaradığı fastboot? komutu ile görebilirsiniz.

4 sene önce yazılmıştır.
"Nexus’lara Factory Image Nasıl Yüklenir?" bu yazı 12 Ekim 2016 tarihinde saat 23:22 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 91 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)