Need for Speed Tam Ekran Nasıl Yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 2 Ağustos 2017 tarihinde yazılmıştır.

Need for Speed Tam Ekran Nasıl Yapılır?

Gelişen teknoloji beraberinde geleneksel oyunlardan ziyade platform (PC, PS4, XBOX vb.) oyunlarını getirdi. Son yıllarda ise hızına yetişilemeyen platform oyunları arasında özellikle diğer rakiplerinden sıyrılmış ve kendini kanıtlamış bazı oyunlar bulunuyor. Uzun yıllardır liderlik tahtı sarsılmayan Need For Speed serisi bu efsane oyunlardan sadece biri.

Erkan Boyutuyla İlgili Problemler

Bilgisayar ortamındaki ürünlerin de insan yapımı olduğu düşünüldüğü zaman kimi zaman çeşitli hatalar meydana gelebiliyor. En çok rastlanan hatalardan birisi ekran çözünürlüğünün otomatik olarak ayarlanmaması ve ekranın pencere modunda kalması. Pencere modu performans kayıpları ve bir tür hissiyat problemi yaşattığı için pek tercih edilen seçenekler arasında bulunmuyor.

Çözümü ise çok basit: Yüklemiş olduğumuz oyunun görüntü ayarları kısmına girerek “Görüntü Modu” (Serideki bazı oyunlarda bu isim değişkenlik gösterebiliyor) ayarını “Tam Ekran” yapmak. Aynı zamanda görüntü geçişlerinde kolaylık sağlamak adına bir başka seçenek olan “Yarı Tam Ekran” seçeneği de tercih edilebilir. Çözünürlük ile ilgili sorunlar da yine görüntü ayarları kısmından bilgisayarınızın ekran kartı çözünürlüğü ile denkleştirerek çözebilirsiniz.

Need For Speed Serisini Nasıl İndirebilirim?

Bunun için iki yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki çeşitli mağazalardan kutulu oyun alarak CD’li bir şekilde oynamak. İkincisi ise Origin üzerinden online bir şekilde sayın alınabilir. Bu iki seçenek harici olarak illegal siteler üzerinden korsan olarak indirmek.

Fakat korsan siteler ve yazılımların her zaman bilgisayar ve konsollarımıza zarar verme riskini düşünecek olursak bu tarz sitelerden indirmek pek sağlıklı olmaz. Donanımlarımıza vereceğimiz zarardan ziyade ayrıca korsan yazılım ve oyun indirmenin para cezası da bulunuyor. Ahlak açısından da sorunlu bulunduğu için korsan yazılımlardan uzak durulmalı ve asla cihazlarımıza indirilmemeli ve kurulmamalı.

3 sene önce yazılmıştır.
"Need for Speed Tam Ekran Nasıl Yapılır?" bu yazı 2 Ağustos 2017 tarihinde saat 20:28 sularında "Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 142 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)