NEC, MultiSync EX341R Kavisli Ultra Geniş QHD Monitörü

Blogolik Yazar tarafından 4 Ağustos 2017 tarihinde yazılmıştır.

NEC, MultiSync EX341R Kavisli Ultra Geniş QHD Monitörü

Nec, MultiSync Ex341R monitörüyle tasarım açısından büyüleyici bir deneyim sunarken geliştirilmiş bağlantı seçenekleriyle de kullanıcıların tercihi olacak. Şu sıralar oldukça moda olan geniş ekranlı ve kavisli monitörlerden NEC firması da geri kalmıyor. Modanın gerisinde kalmayı istemeyen firma tasarladığı MultiSync Ex341R kavisli ultra geniş QHD monitörünün duyurusunu yaptı. 34 inç boyuta sahip olan monitör hakkındaki detaylara yazımızda yer verdik.

NEC MultiSync Ex341R kavisli ultra geniş QHD Monitörün Özellikleri

34 inç boyuta sahip olan monitör son derece geniş bir görüntüleme alanına sahip. MultiSync Ex341R, geniş ve kavisli QHD ekranı ile tasarım açısından başarılı bir görsellik sunuyor. 3440 x 1440 çözünürlükte olan bu ekran 1800R kavise sahip. Ayrıca SVA panel de sunmakta.

Monitörün 5ms gibi bir tepki süresi bulunuyor ve bu değerin birçok oyun sever kullanıcıyı tatmin edebilecek seviyede olmadığı görülüyor. Fakat zaten monitörün de oyun severleri odak noktasında tutmadığı da bir gerçek. Odak noktasını daha çok üretkenlik üzerinde kuran monitörün yer aldığı sınıftaki tepkime süresi oranlarından son derece yüksek olduğunun da altının çizilmesi gerekiyor. 16.7 milyon renk, 290 cd/m2 parlaklık ve 3000:1 kontrast oranına sahip olan monitör kullanıcılarla buluşmayı bekliyor.

Göz sağlığının da unutulmadığı üründe Titreşimsizlik ve Düşük Mavi Işık Teknolojilerine de yer verilmiş. Ayrıca NEC ControlSync teknolojisiyle birlikte DisplayPort Papatya Zincirine de izin vermekte. Resim içinde resim gibi faydalı bir mod da yer alıyor monitör içerisinde.

NEX MultiSync EX341R Monitör Ne Zaman Piyasada Olacak?

İki farklı model olarak piyasaya sürülmesi planlanan monitörün ilk varyasyonu EX341R-BK adı alacak ve yalnızca monitör ve ekstralara yer verilecek. EX341R-SV-BK adını alan varyasyonundaysa SpectraView II yazılımı bulunacak. İki ürünün 999 ve 1149 dolar arasında fiyatlara sahip olacakları ve Şubat ayı sonunda piyasaya sürülecekleri belirtildi.

3 sene önce yazılmıştır.
"NEC, MultiSync EX341R Kavisli Ultra Geniş QHD Monitörü" bu yazı 4 Ağustos 2017 tarihinde saat 22:12 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 36 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)