Nanoteknoloji Nedir?

Blogolik Yazar tarafından 31 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır.

Nanoteknoloji Nedir?

Son dönemlerin en popüler kavramlarından biri olan nanoteknoloji herkes tarafından merak edilmektedir. Bu sebeple nanoteknolojiye değinecek olursak; nanoteknoloji, an az bir boyutu nanometre ile ölçülebilen, moleküler ya da atomik ölçeklerde dizayn edilebilen ve bu yolla ortaya çıkan işlevsel yapıların inşa edilmesi veya da kullanılması sonucu oluşan bir kavramdır.

Nanoteknolojilerde önemli olan üzerinde çalışılan yapıların sentetik olmasıdır. Buradaki sentetiklik insan elinden inşa edilmesi olayıdır. Bu hususta doğada bulunan atomik ya da moleküler yapılar sistem dışı kabul edilir. Çünkü bu sisteme göre tanımsız sayılırlar.

Bir diğer nokta da nanoteknolojinin ne kadar küçük olduğu gerçeğidir. Bir nanometre bir metrenin bir milyarda birine eşittir. Misal vermek gerekirse insan saç teli 50.000 nanometre, bir defter yaprağının kalınlığı ise 100.000 nanometre kadardır.

1 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Nanoteknoloji Nedir?" bu yazı 31 Ocak 2018 tarihinde saat 00:34 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 49 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)