Mutfak Kokularından Kurtulmak İçin Ne Yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 18 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır.

Mutfak Kokularından Kurtulmak İçin Ne Yapılır?

Yemek Kokuları Nasıl Giderilir?

Tava içerisine bir paket vanilya konularak biraz kavrulur. Vanilya kokusu kötü kokuları maskelemektedir. Bir cezve içerisine biraz su, biraz sirke ve bir limon konularak kaynatılır. Bu sayede kötü kokular giderilmiş olacaktır.

Kötü Kokular Nasıl Maskelenebilir?

Defneyaprağını kaynatarak defneyaprağının kokusu kötü kokuları maskeler. Bir tava içerisine biraz tarçın ve toz şeker konularak kavrulur. Bu sayede tarçın kokusu kötü kokuları içine hapsedecektir.

Kızartma Kokuları Nasıl Giderilir?

Kızartma kokusundan kurtulmak için kızartma yağının içerisine maydanoz sapı atılarak kötü koku yayılması engellenmiş olacaktır.

Çöp Kutusundan Yayılan Kötü Koku Nasıl Engellenir?

Limonu dilimleyip üzerine bir de sirke dökerek dondurup çöp kutusuna atarak çöp kutusunda oluşan kötü kokudan kurtulabilirsiniz.

Haşlanan Yemeklerden Gelen Kötü Koku Nasıl Engellenir?

Haşlanan sebzelerden çıkan kötü kokuyu engellemek amacıyla sebzelerin haşlandığı tencerenin içerisine mantar tıpası atarak tencerenin içerisinden kötü kokunun yayılması engellenmiş olacaktır.

1 sene önce yazılmıştır.
"Mutfak Kokularından Kurtulmak İçin Ne Yapılır?" bu yazı 18 Ocak 2018 tarihinde saat 00:28 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 28 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)