Muhabbet Kuşlarının Bilinmeyen Özellikleri

Blogolik Yazar tarafından 23 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

Muhabbet Kuşlarının Bilinmeyen Özellikleri

Muhabbet kuşları çoğu insanın sevdiği ve beslediği bir hayvandır. Muhabbet kuşları hem renkleri ile hem de ses ve şirinlikleri ile her zaman ilgi çekici olmuştur.

Muhabbet kuşlarının fiziksel özellikleri

Muhabbet kuşlarının boyları ortalama 18 cm uzunluğundadır. Erkek muhabbet kuşları daha aktif ve konuşkandırlar. Renkleri sarı, beyaz ve mavi olmaktadır.  1-2 yaşında ergenliğe girerler. Ergen bir muhabbet kuşu daha da aktifleşir. Ömürleri 9 -12 yıl arasında değişmektedir.  Yumurtlayarak ürerler. Yağmur ormanları kuşlarındandır.

Muhabbet kuşlarına basit kelimeler öğretilebilir. Kuşlarla nasıl ilgilenmeliyiz.

Muhabbet kuşlarına istediğiniz bir kelimeyi kısa olmak şartı ile öğretebilirsiniz. Bunun için ise yavru alıp büyütmeniz ve eğitmeniz gerekir.  Dişi muhabbet kuşların gaga renkleri daha açıktır.  Eğlenceli bir yapıları vardır. O size alıştığında iyi bir dost olacaktır. İçten tavırları ile sempatiktir. Muhabbet kuşlarının seslerinin psikolojik açısından olumlu terapi aracı olarak kullanıldığı bilinmektedir. Muhabbet kuşu ilgi bekler. Kuşunuzu ilk vakitlerde konuşarak veyahut tavırlarınız ile kendinize alıştırmalısınız. Yoksa bu durum kuşta psikolojik hastalıklara neden olabilir.

 Muhabbet kuşlarının beslenmesi ve hastalanması

Muhabbet kuşları onlara özgü üretilip satılan yemler ile beslenirler. Muhabbet kuşları sıcakkanlılardır. Ama yelde kalırlarsa hemen hastalanıp ölebilirler.  Kolaylıkla hastalanabilirler. Bu yüzden Kalsiyum desteği almalılardır. Bunu saplamak için kalsiyum damlaları olabileceği gibi gaga taşları da bulunmaktadır.

2 sene önce yazılmıştır.
"Muhabbet Kuşlarının Bilinmeyen Özellikleri" bu yazı 23 Mart 2017 tarihinde saat 00:54 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 222 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)