Mozilla Tarayıcısı Artık Reklam Göstermeye Başlıyor

Blogolik Yazar tarafından 18 Mayıs 2018 tarihinde yazılmıştır.

Dünyanın en popüler tarayıcılarından biri olan Mozilla Firefox, son zamanlarda eskisine nazaran daha az kullanılmaya başlandı. Bu durum Mozilla’yı epey rahatsız ediyor.

Mozilla, tarayıcısı hakkında yeni bir reklam profiliyle karşımıza çıkacak.

Bir blog yazısında Pocket Kurucusu ve CEO’su Nate Weiner reklamlar hakkında şunları söyledi:

Bu yılın başında yeni bir modeli keşfetmeye başladık ve Firefox yeni sekmesindeki Pocket’ın öneri bölümünde ara sıra sponsorlu bir hikaye gösterdik. Bugünden başlayarak bu çalışmayı daha da genişletiyoruz; şimdi Firefox Nightly ve Beta kullanıcıları, tarayıncılarında bu sponsorlu hikayeleri de görebilir.

Mozilla’ya göre öneriler, kullanıcı gizliliğini korumak amacıyla Mozilla’ya veya Pocket’a hiçbir bilgi gönderilmeden tarayıcıda yerel olarak yapılır. Endişelenen kullanıcılar da özelliği devre dışı bırakmayı seçebilir.

Mozilla’nın sloganı, “Para için değil, insanlık için internet.” olduğu için bu hareket biraz ironi ile karşılanabilir.

Yeni uygulama, Mozilla’nın kâr amacı gütmeyen sürdürülebilirliği için gerekli bir çerçeveye oturtulmuş olsa da, diğer alternatif tarayıcılara geçecek kullanıcılar olabilir.

Günümüzde kullanıcıların en fazla kullandığı tarayıcı Google Chrome olarak dikkat çekiyor. Opera’nın sunduğu son tarayıcı sürümlerinin de epey başarılı olduğunu ifade etmek gerekiyor.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Mozilla Tarayıcısı Artık Reklam Göstermeye Başlıyor" bu yazı 18 Mayıs 2018 tarihinde saat 18:41 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 24 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)