Mozilla Firefox, Facebook’a Karşı Bir Eklenti Geliştirdi

Blogolik Yazar tarafından 29 Mart 2018 tarihinde yazılmıştır.

Mozilla Firefox internet tarayıcısı, Facebook’un gizliliği tehlike atan stratejileri üzerine ilginç bir eklenti geliştirdi ve indirmeye açtı.

Facebook’un veri skandalının ardından tüm Facebook reklamlarını durdurma kararı aldığını açıklayan Firefox, şimdiki süreçte ise Facebook’tan korunmak isteyenler için yeni bir eklenti geliştirdiğini duyurdu. Peki, Firefox’un bu eklentisi nasıl çalışıyor ve hangi verileri koruyor?

Facebook Container Extension adı ile duyurulan bu eklenti, kullanıcıların Facebook verilerini kontrol etmesini sağlıyor. Bu eklenti kimliğinizi gizli bir konteynırda tutarak diğer web sitelerindeki aktivitelerinizin Facebook ile paylaşılmasını önlüyor.

Örneğin; Google’da bir monitör arattığınız zaman, Facebook’un native reklamlarında hemen çeştili firmaların monitörleri belirir. İşte bu veri paylaşımı Facebook Container Extension ile sona eriyor.

Peki, Firefox’un konteynırında tutulan bu veriler Mozilla ile paylaşılacak mı? Firefox, resmi blog yazısında verilerin okunmadığını sadece eklentiyi kaç kişinin kullandıklarını görebildiklerinin altını çiziyor.

Mozilla Firefox’un yeni eklentisine büyük bir ilginin olacağı tahmin ediliyor.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Mozilla Firefox, Facebook’a Karşı Bir Eklenti Geliştirdi" bu yazı 29 Mart 2018 tarihinde saat 16:18 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 24 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)